Peking - Poznejte

Peking - Poznejte

16 prohlídkových tras po Pekingu. Objevte to nejlepší z čínského hlavního města a jeho okolí: nádherné chrámy, císařské paláce a zahrady, Velkou čínskou zeď, hrobky dynastie Ming a další... U každé trasy najdete podrobný popis, časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit. Určitě oceníte i rozkládací mapu Pekingu a základní čínské fráze.

ISBN: 978-80-7508-198-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075081988
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 290 g
edice: 1, 2016
vydání: 15. 5. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083456
Obsah
 • 16 prohlídkových tras městem a okolím.
 • Ideální trasy pro duchovní očistu, gurmány, obdivovatele moderního umění, milovníky outdooru i nakupování.
 • Podrobná rozkládací mapa Pekingu a schéma metra.
 • Praktické informace a tipy na cestu, 6 stran čínských frází.
 • Doporučení, kde se ubytovat, najíst a nakoupit nebo kam vyrazit za zábavou i oddechem.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Peking, to nejsou jen grandiózní a na první pohled velkolepé historické stavby. Opravdové bohatství města je ukryto ve spleti tajemných chu-tchungů, dvorků a nároží. Nejlepším obdobím k návštěvě je jaro a podzim. Při návštěvě paláce Věčného klidu a harmonie nejlépe pochopíte, v čem se skrývá krása i síla tradičního čínského náboženství, buddhismu. Vydejte se z náměstí Nebeského klidu do areálu Zakázaného města, do Chrámu nebes nebo na místo posledního odpočinku Synů nebes, hrobky dynastie Ming. Peking vám však nabídne i starobylou mešitu nebo nádhernou katolickou katedrálu. Můžete se také vydat na průzkum Velké čínské zdi nebo se projít v okolních kopcích.

Průvodce nabízí 16 prohlídkových tras, které vás seznámí s Pekingem. Objevte to nejlepší z čínského hlavního města a jeho okolí: nádherné chrámy, císařské paláce a zahrady, Velkou čínskou zeď, hrobky dynastie Ming a mnoho dalšího... U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit nebo si odpočinout. Určitě oceníte i podrobnou rozkládací mapu Pekingu s vyznačenými trasami.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Císařský Peking
 2. Wang-fu-ťing a Diplomatická čtvrť
 3. Dva významné chrámy a park Chrámu země
 4. Oblast jezer
 5. Chrám nebes
 6. Náměstí Nebeského klidu a San-li-tchun v noci
 7. Ta-ča-lan a Liou-li-čchang
 8. Letní palác
 9. Peking a děti
 10. Starý a nový Peking
 11. Olympijský park
 12. Moderní umění
 13. Voňavé hory
 14. Hrobky dynastie Ming a Velká čínská zeď v Mu-tchien-jü
 15. Čchuan-ti-sia
 16. Čcheng-te

Jídlo je základní součástí čínské kultury. Není tedy divu, že jedním z největších pokladů Pekingu jsou právě zdejší restaurace, ve kterých si přijdou na své gurmáni všeho druhu. Tradiční čínskou pochoutkou je Kchao-ja neboli pekingská kachna. Její příprava i vlastní konzumace jsou doslova rituálem, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Náš průvodce vám doporučí ty nejlepší restaurace a poskytne praktické turistické rady, díky kterým se na cestu dobře připravíte. Jistě oceníte i pár užitečných čínských frází s výslovností.