Japonsko

Japonsko

Jen jako ebook.  S naším průvodcem využijete naplno svůj volný čas a poznáte to nejzajímavější. Abychom vám usnadnili plánování cesty po Japonsku, rozdělili jsme území na sedm oblastí. Jednotlivé kapitoly vás provedou nejen po zajímavých historických a uměleckých památkách, ale také upozorní na zdejší divy přírody.

ISBN: 978-80-7508-259-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082596
formát: 105 x 144 mm
stran: 256
hmotnost: 238 g
edice: 2
vydání: 13. 4. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083227
Obsah
  • Přehled zajímavých míst: hora Fudži, chrámy a svatyně v Tokiu, Kjótu a Ósace.
  • Kam za zážitky: Od tradičního podávání čaje po nakupování a sumó: využijte naplno svůj volný čas.
  • Seznámení s japonskou kulturou a historií: Šintoistické svatyně, šóguni a samurajové.
  • Praktické rady: kde se najíst, ubytovat a jak cestovat.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Japonsko je zemí neskutečných kontrastů. Setkáte se zde s farmáři, kteří pěstují rýži v odlehlých venkovských oblastech, ale také s miliony obchodníků, kteří se den co den mačkají v tokijském metru, žijí tu zen-buddhističtí mniši, ale i módou posedlí teenageři. Můžete se zúčastnit slavností v chrámech a svatyních nebo navštívit hlučné salonky plné hráčů pačinka. Kvůli poloze přímo na rozhraní dvou litosférických desek dochází v Japonsku k častým zemětřesením. Je zde také relativně vysoká sopečná aktivita. Vysoký počet sopek na území Japonska má i svoje výhody, jednou z nich je výskyt velkého množství onsenů (vřídel). Termální prameny měly odjakživa nezastupitelné místo v japonské kultuře a v současnosti jsou lázně onsen oblíbenou formou relaxace téměř všech Japonců. Strávit noc v jednom z tradičních japonských domů s lázněmi by měl každý, kdo se do Japonska vypraví.

Přestože je většina japonského území hornatá, Japonci nejsou horským národem. Dávají přednost životu v přelidněných rovinatých oblastech podél pobřeží nebo ve vesničkách v údolích ve vnitrozemí. Řada návštěvníků žasne nad tím, jak dobře spolu vychází lidé v tak přelidněné zemi. Kriminalita, která trápí většinu velkých měst ve světě, je zde velmi nízká a Japonsko jednou z nejbezpečnějších zemí na světě.

Abychom vám usnadnili plánování cesty po Japonsku, rozdělili jsme území na sedm oblastí. První zahrnuje výhradně hlavní město Tokio, kde také pravděpodobně svou návštěvu začnete a poprvé se seznámíte se současným Japonskem. Následuje šest dalších oblastí, které vás provedou nejen po zajímavých historických a uměleckých památkách, ale také vás upozorní na zdejší divy přírody. Pokud máte dostatek času, můžete svoji cestu začít i zakončit v Tokiu a mezi tím se vypravit za poznáváním ostatních koutů země.