Korfu

Korfu

Poslední kusy 1. vydání se slevou. Korfu je známé jako řecký smaragdový ostrov. Patří mezi nejzelenější z řeckých ostrovů a je také jedním z nejmalebnějších. Slunné pláže Korfu a neopakovatelná atmosféra hlavního města už celá staletí okouzlují své návštěvníky a určitě okouzlí i vás. Průvodce představuje nejzajímavější místa a památky.

ISBN: 978-80-7508-179-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075081797
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 25. 4. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082282
Obsah
  • Co byste měli vidět: Ostrov Korfu návštěvníkům nabízí slunné pláže,příjemná letoviska i nádhernou přírodu.
  • Nechte se zlákat kouzlem vodních sportů nebo rozjímejte ve starobylých klášterech a kostelích.
  • Poznejte místní kulturu, antické dědictví i památky z dob koloniální nadvlády.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučeni a rady cestovatelů.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Na Korfu se nacházejí jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží Evropy. Jsou různé – od pásů zlatého písku přes drobné oblázky až po jasně bílé kamínky, případně kombinace všech těchto tří typů. Zatímco vlny k surfování lze objevit na západních březích, na chráněnějším východním pobřeží je spousta klidných zátok vhodných pro celou rodinu. Co se týče moře samotného, voda v zálivech se blyští v celé škále jasně modré a vytváří až neuvěřitelné odstíny. 

Při cestování po Korfu uvidíte na zvlněných kopcích a kamenných terasách stříbřité hájky generacemi ceněných olivovníků. I ty nejobyčejnější domy zkrášlují zelenající se vinice a ohromné nádherné trsy růží nebo buganvilií. Pokud přijedete na ostrov na jaře nebo na začátku léta, poznáte i to nejlepší z jeho flóry: nachází se zde přibližně 100 původních volně rostoucích květin, které nenajdete nikde jinde.