Kréta - 2. vydání

Kréta - 2. vydání

Aktuální kapesní průvodce po Krétě vás provede po starobylých památkách a seznámí vás i s moderní tváří ostrova. Publikace je rozdělena na čtyři části: hlavní město Heraklion, centrální oblast, východ a západ ostrova. Najdete zde mnoho praktických informací na cesty i tipy pro sport, relaxaci a volný čas. Součástí publikace je mapa Kréty a vybraných měst.

ISBN: 978-80-7508-380-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083807
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 2
vydání: 27. 4. 2018
Obsah
  • Přehled krétských zajímavostí: pláže, půvabná města, starobylá místa a mnohé další.
  • Od vodních sportů až po horské túry a tradiční hudbu: jak nejlépe využít volný čas.
  • Mínojové a krétská renesance: pomohou vám lépe poznat Krétu dnešní i historickou.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce po Krétě vás zasvětí do bohaté historie největšího řeckého ostrova, provede vás po starobylých památkách z dob, kdy byla Kréta postupně pod nadvládou několika evropských i asijských civilizací, a seznámí vás též s moderní tváří ostrova.

Kréta: slovo, které vyvolává řadu různých představ. Starobylé architektonické památky, města překypující pouličním ruchem, miliony olivovníků pokrývající rozlehlé pláně, letoviska s bary osvětlenými neony a s hlasitou hudbou, romantické večeře s výhledem na malé rybářské přístavy, hory a soutěsky lákající k výšlapům, místo na pláži uprostřed stovek lidí, kteří touží po hřejivých slunečních paprscích, v létě 15 hodin slunečního svitu denně a v zimě na horách skoro metr sněhu. Ostrov má každému co nabídnout a určitě uspokojí i ty nejvíce znuděné a nedůvěřivé cestovatele. Kde jinde najdete jeskyni, v níž se zrodil vládce všech bohů Zeus?

V našem průvodci je Kréta rozdělena na čtyři části: hlavní město Heraklion, centrální oblast, východ a západ ostrova. Zmiňujeme se o nejdůležitějších zajímavostech, podle nichž si můžete sestavit plán cesty, ale i venkovské oblasti jsou plné skrytých pokladů: tradičních komunit, kostelíků zdobených freskami či horských stezek. To vše čeká jen na své objevení.

V publikaci najdete mnoho praktických informací, které vás dokonale připraví na cestu, přiblíží vám kulturu a životní styl Kréťanů, a také řadu užitečných rad, kde se ubytovat, dobře najíst a jak trávit volný čas. Součástí publikace je mapa Kréty a vybraných měst.