Kuba - Poznejte

Kuba - Poznejte

13 nejlepších prohlídkových tras zemí. Objevte to nejlepší z tohoto exotického ostrova: památky Staré Havany, koloniální města, nádhernou přírodu i nekonečné pláže. Na cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu Kuby a užitečné fráze ve španělštině. Největší ostrov v Karibiku vás chytne za srdce a omámí vaše smysly.

ISBN: 978-80-7508-384-5
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083845
formát: 110 x 165 mm
stran: 144
hmotnost: 294 g
edice: 1
vydání: 16. 4. 2018
ebook format: epub
Obsah
 • 13 prohlídkových tras, které vás seznámí s Kubou.
 • Podrobná rozkládací mapa s vyznačenými trasami.
 • Praktické informace, upozornění a tipy na cestu.
 • Doporučení, kde se ubytovat, najíst a nakoupit nebo kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Největší ostrov v Karibiku vás chytne za srdce a omámí vaše smysly. Je to kouzelné místo plné vůní, barev a zážitků, kde přes den podlehnete síle slunečních paprsků a v noci chuti rumu a hudbě. Kubánci umějí žít naplno a získají si vás svou opravdovostí a srdečností. V poslední době se Kuba opět snaží otevřít světu. Kdysi liduprázdné ostrovy a pláže jsou dnes plné moderních letovisek. Svět nablýskaných resortů je však na hony vzdálen realitě života v kubánském vnitrozemí.

V kubánském hlavním městě budou o vaši pozornost soutěžit paláce, vily, pevnosti a kostely, na každém rohu narazíte na architektonický skvost. Opravdový klenot mezi španělskými koloniálními městy si projděte pěšky; jen tak si vychutnáte atmosféru zdejšího života, odehrávajícího se na balkonech nad vašimi hlavami. Pohoří Sierra del Rosario, ležící jen kousek od Havany, je zase dokonalým balzámem pro všechny duše znavené velkoměstem. Strmé svahy pokryté svěží zelení jsou domovem desítek a stovek druhů tropických ptáků, motýlů a orchidejí. 

Na Kubě je mnoho dalších míst, která stojí za prozkoumání. Například údolí Viñales, ráj všech amatérských fotografů. Nebo poloostrov Zapata, vyhlášený svou nádhernou přírodou. Právě tady, konkrétně na pláži Girón, došlo v roce 1961 k neúspěšné invazi na Kubu, známé jako vylodění v zátoce Sviní. V Cienfuegos na vás díky zdejším širokým bulvárům, parkům a kolonádám dýchne atmosféra Paříže. A vynechat byste neměli ani Trinidad, perlu mezi kubánskými koloniálními městy. Podniknout také podniknout cestu do nitra pohoří Sierra Maestra.

Doporučené trasy v knize

 1. Památky Staré Havany
 2. Procházka po Vedadu
 3. Sierra del Rosario
 4. Viñales
 5. Poloostrov Zapata
 6. Cienfuegos
 7. Trinidad
 8. Santa Clara
 9. Remedios a ostrůvky cayos
 10. Procházka po Camagüey
 11. Horská túra v Sierra Maestra
 12. Santiago de Cuba a Castillo del Morro
 13. Baracoa


Všechny trasy jsou přesně popsané, obsahují délku trasy a odhadovanou časovou náročnost. Texty doplňují fotografie, mapky a tipy na občerstvení nebo k relaxaci. Oceníte velkou rozkládací mapu i běžné konverzační fráze ve španělštině.