Lisabon

Lisabon

Výprodej 1. vydání jen za 99 Kč. Průvodce nabízí přehled historických památek, praktické rady na cesty a základní výrazy v portugalštině. To nejlepší z Lisabonu shrnuje kapitola Top 10 zajímavostí. Je jen na vás, která místa se vydáte blíže prozkoumat. V Lisabonu najdete mnoho galerií, špičkových restaurací i značkových butiků a můžete se tu skvěle bavit. 

ISBN: 978-80-7508-082-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080820
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 30. 4. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081117
Obsah
  • Posnídejte v některé z pohodových kaváren v bývalé maurské čtvrti Alfama.
  • Nasedněte na tramvajovou linku č. 28 a vydejte se dolů z kopce do historické čtvrti Baixa.
  • Projděte se po náměstí Praça do Comércio.
  • Navštivte dvě z nejvýznamnějších lisabonských památek – klášter Řádu sv. Jeronýma a Belémskou věž.
  • Zajděte si v Alfamě do některého z tradičních podniků a poznejte nefalšovanou atmosféru tklivých písní fado.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Portugalsko, nejzápadněji položená země Evropy, je co do rozlohy i počtu obyvatel srovnatelné s Českou republikou. Z celkem 10,7 milionu obyvatel žije v Lisabonu, hlavním městě země, celých 2,8 milionu. Lisabon leží přibližně v polovině západního pobřeží. Z větší části se rozkládá v kopcích na pravém břehu řeky Tejo, zejména v okolí nejužšího místa jejího estuáru dlouhého 45 km. Přes rozsáhlou deltu řeky se klenou jedny z nejdelších mostů v Evropě.

Několik kilometrů od centra města stojí maják, který označuje konec evropské pevniny. Právě odtud kdysi vyráželi na své zámořské výpravy Vasco da Gama a ostatní portugalští mořeplavci. Atmosféru města dotváří tajemný oceán, jehož hladina se třpytí v paprscích odpoledního slunce a v jehož vlnách možná zaslechnete ozvěny melancholických písní fado.

V celém Lisabonu můžete pochopitelně najít mnoho galerií, špičkových restaurací i značkových butiků a ve dne i v noci se tu můžete skvěle bavit. Přesto je ve městě patrná jakási blíže neuchopitelná atmosféra plná nostalgie a stesku, skrývající se za portugalským slovem saudade.