Porto

Porto

Kapesní průvodce do Porta. Druhé největší portugalské město bylo po staletí synonymem pro portské víno. Dnes však nabízí víc než jen tento pověstný nápoj. Současné Porto je známým centrem umění, módy a bujarého nočního života a je vyhledávaným cílem víkendových pobytů. Město bylo již třikrát vyhlášeno nejlepší evropskou destinací, proto ani vás určitě nezklame. Náš průvodce nabízí to nejzajímavější.

ISBN: 978-80-7508-436-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084361
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 10. 5. 2019
Obsah
  • Podrobný popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi.
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Portu.
  • Tipy na výlety do okolí: Foz do Douro a Matosinhos, Afurada nebo Douro Valley.
  • Přehled kulturních událostí, tipy pro milovníky gastronomie, nákupů a sportovní nadšence
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální kapesní průvodce pro všechny cestovatele. Porto, pohodové město, je ideálním místem pro víkendové pobyty. Většina kulturních památek je soustředěna ve starém městě, kam auta nemají přístup. To hlavní si stihnete prohlédnout během dvou dnů. Chcete-li se však projít ospalými uličkami, posedět v restauraci a vychutnat si místní mořské plody a dozvědět se více o portských vínech typu ruby nebo tawny, vyhraďte si další den či dva a město si vychutnejte v pomalejším tempu.

V současnosti je Porto známým centrem umění, módy a bujarého nočního života. Svou pozici kosmopolitního města nadále cíleně upevňuje. Porto bylo již třikrát vyhlášeno nejlepší evropskou destinací. Velmi populární jsou desítky letů nízkonákladových dopravců z evropských měst. Portu se navzdory rozmachu daří uchovávat si atmosféru provinčního města se spletitými uličkami a ručně malovanými azulejos. Ve strmých křivolakých uličkách stále rachotí staré tramvaje a na šňůrách mezi oprýskanými fasádami visí prádlo.

Průvodce popisuje nejzajímavější lokality a památky, věnuje se také historii i současnosti Porta. Kapitoly popisují oblasti nábřeží Ribeira, katedrála Sé, Terreiro da Sé, Paço Episcopal, Casa-Museu Guerra Junqueiro, Igreja de Santa Clara, Centrum (Baixa), Miragaia a Massarelos, Boavista a Serralves a Vila Nova de Gaia. V knize najdete také tipy na plavby po řece a na výlety do okolí: Foz do Douro a Matosinhos, Afurada nebo Douro Valley. Nechybí praktické rady pro cestovatele, ani kulturní a gastronomické poznámky. Na zadní straně obálky najdete mapku Porta a okolí.