Malta a Gozo TOP 10

Malta a Gozo TOP 10

Průvodce po ostrovech Malta, Gozo a Comino představuje nejzajímavější památky, města, pláže, turistické trasy, restaurace. Přehledně doporučí vždy10 nejlepších tipů v dané kategorii, každý itinerář má svou mapu. Průvodce oceníte pro jeho skladný formát plný nejdůležitějších informací, fotografií a podrobnou vloženou mapu.

ISBN: 978-80-7508-596-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, matné lamino
EAN: 9788075085962
formát: 100 x 191 mm
stran: 128
hmotnost: 222 g
edice: 1
vydání: 30. 3. 2020
Obsah
  • Výběr 10 NEJ pro každou příležitost: historie, památky, turistika, pláže, gastronomie i zábava.
  • Itineráře: 2 dny na Maltě, 7 dní na Maltě a Gozu, oblast po oblasti. Perfektní tipy pro každého.
  • Přehledné mapy pro každou oblast a vložená mapa, s níž se rozhodně neztratíte.
  • Rady kde se ubytovat, jak cestovat. Základní slovíčka a fráze v maltštině.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Maličký národ Malťanů obývá tři blízké ostrovy: Maltu bohatou na památky, poklidné Gozo a miniaturní Comino. Nechte se jimi provést s novým průvodcem TOP 10 Malta a Gozo. Ať už sem přijedete na víkend, nebo na celý týden, náš průvodce vám přináší to nejlepší ze všeho, od hradů a katakomb přes chrámy a katedrály až po kulinářské pochoutky. Průvodce poskytuje ve všech částech praktické informace od tipů na to, co je ve městě zadarmo, až po rady, jak se vyhnout davům, a k tomu osm itinerářů, s nimiž stihnete snadno navštívit ta nejlepší místa na ostrovech. To vše obohaceno o inspirativní fotografie a podrobné mapy včetně atraktivního grafického zpracování, jež je doslova pastvou pro oči. Vychutnejte si knihu i návštěvu Malty!

Protože většina z nás se chce na dovolené také bavit, přichází kniha s dalšími tipy – malebné vyhlídky, vyhlášené turistické trasy, podniky, kde se skvěle najíte, atrakce pro děti, klidná místa i živá letoviska s širokou nabídkou služeb. Průvodce doporučuje výběr 10 NEJ, ať už se jedná o památky, muzea, kostely, outdoorové aktivity, pláže, výlety autem, turistiku, mořské radovánky, vyhlášené restaurace nebo tradiční slavnosti. V každé kapitole je všech 10 inspirativních tipů vyznačeno na mapě a doplňují je fotografie. Pořadí v seznamech TOP 10 nevyjadřuje hierarchii kvality ani popularity. Všech 10 položek je přibližně na stejné úrovni.

Další část knihy popisuje ostrov geograficky. Malta a Gozo jsou rozděleny na šest částí (Valletta, Sliema, St Julian’s a tři jihovýchodní města, dále severní Malta, centrální Malta, jižní Malta a zvlášť pak Gozo a Comino), i zde nabízí TOP 10 památky i zážitky. Určitě oceníte mapy pro každou oblast. A konečně v závěru najdete praktické turistické rady (příjezd, cestování, ubytování) a pár slovíček a frází v maltštině. Na ostrově se sice všude domluvíte anglicky, ale pokus o zvládnutí pár slov místní obyvatelé určitě ocení.

Velkou předností průvodce TOP 10 je skladný formát plný těch nejdůležitějších informací a různorodých tipů i podrobná vložená mapa Malty, se kterou se rozhodně neztratíte. Kniha pomůže sestavit optimální program dovolené všem, podle zájmů a nálady. Věříme, že bude všem na cestách užitečným společníkem.