Malta - Poznejte

Malta - Poznejte

12 prohlídkových tras, které vás seznámí s Maltou. Objevte to nejlepší z maltského souostroví: megalitické chrámové komplexy, středověké památky, malebná městečka, krásné mořské zátoky, pláže a mnoho dalšího... V průvodci dále najdete informace o místní kuchyni, historii a možnostech využití volného času. Na cestách využijete podrobnou mapu Malty a užitečné fráze v maltštině.

ISBN: 978-80-7508-456-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084569
formát: 117 x 194 mm
stran: 128
hmotnost: 268 g
edice: 1, 2019
vydání: 30. 4. 2019
Obsah
 • 12 prohlídkových tras, které vás seznámí s Maltou.
 • Ideální trasy pro milovníky pláží a ostrovů, obdivovatele chrámů, pěší turisty, příznivce výhledů...
 • Podrobná rozkládací mapa s vyznačenými trasami (Malta, Gozo, Comino)
 • Praktické informace, upozornění a tipy na cestu. 2 strany slovíček a frází v maltštině.
 • Doporučení, kde se ubytovat, najíst a nakoupit nebo kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

2 prohlídkových tras, které vás seznámí s Maltou, novinka. Objevte to nejlepší z maltského souostroví: megalitické chrámové komplexy, středověké památky, malebná městečka, krásné mořské zátoky, pláže a mnoho dalšího... V průvodci dále najdete informace o místní kuchyni, historii a možnostech využití volného času. Na cestách oceníte podrobnou mapu Malty a užitečné fráze v maltštině.

Malta leží na křižovatce mezi Evropou, severoafrickým pobřežím a Blízkým východem a byla v centru dění během mnoha významných historických událostí. Souostroví tvoří tři větší obydlené ostrovy: Malta, Ghawdex (Gozo) a Kemmuna (Comino), na které se zaměžuje i tento průvodce. Kromě nich sem patří dalších 18 neobydlených ostrovů a ostrůvků. Prehistorické památky Malty dokumentují sedm tisíc let zdejší historie – včetně nejstarších volně stojících staveb na světě a patří k nejvyhledávanějším cílům. Pozoruhodná je také katedrála sv. Jana ve Valettě. Jak sever, tak jih Malty nabízejí také pěkné pobřežní stezky, po kterých se můžete vydat, zatímco ostrov Gozo lze celý obejít pěšky prakticky za jediný den. Na ostrovech najdete kamenité i písečné pláže a skvěle vybavené hotely. Nejlepší pláže jsou na severu Malty a na ostrově Gozo, kde se rozkládá i okouzlující záliv Ramla Bay. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu Modré laguny. Toto místo na ostrově Comino je jednou z nejpozoruhodnějších pláží na světě. A konečně atmosféru Malty doladí i návštěva nějaké slavnosti nebo trhů.

V knize najdete doporučené trasy v oblastech

 1. Valletta
 2. Sliema a St Julian’s
 3. Tři města
 4. Oblast chrámů
 5. Jih ostrova
 6. Vnitrozemí
 7. Mdina, Rabat a Dingli
 8. Qawra, Bugibba a St Paul´s Bay
 9. Severní výběžek Malty
 10. Victoria na ostrově Gozo
 11. Ostrov Gozo
 12. Ostrov Comino

Všechny trasy jsou přesně popsané, obsahují délku trasy a odhadovanou časovou náročnost. Texty doplňují fotografie, mapky a tipy na občerstvení nebo k relaxaci.