Sicílie - Poznejte, 2. vydání

Sicílie - Poznejte, 2. vydání

14 podrobně popsaných tras po celé Sicílii. Objevte to nejlepší z tohoto ostrova: řecké chrámy a barokní kostely, sopečnou činností tvarovanou krajinu, pláže... Nechte se provést po nejzajímavějších místech a zákoutích, poznejte místní kuchyni i životní styl temperamentních obyvatel. Na cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu i praktické rady na cesty.

ISBN: 978-80-7508-536-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085368
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 292 g
edice: 2
vydání: 10. 3. 2020
ebook format: epub 1. vyd.
ebook kód: 978-80-7508-344-9
Obsah
 • 14 nejlepších prohlídkových tras regionem.
 • Ideální trasy pro znalce baroka, fanoušky hradů, obdivovatele antických chrámů, milovníky sopek a výhledů...
 • Podrobná rozkládací mapa Sicílie s vyznačenými trasami.
 • Praktické informace a tipy na cestu, 6 stran užitečných slovíček a frází v italštině.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

To, co můžete na Sicílii zažít, doslova nezná hranic. Dědictví národů, které ostrovu vládly či jej na nějakou dobu ovlivnily, se promítají do komplexu tradic a zvyků i do různorodosti architektury. Antické chrámy, maurská sídla, hrady postavené štaufskými vládci i barokní paláce – to všechno propůjčuje ostrovu někdy až nádech divadelních kulis. Mnohé dobrodruhy láká také přítomnost aktivních sopek.  Na Sicílii by ovšem stálo za to si zajet i jenom kvůli místnímu jídlu.

Poznejte ta nekrásnější místa a památky Sicílie s naším průvodcem. V knize najdete ideální trasy pro obdivovatele antických chrámů, návštěvníky muzeí, znalce baroka, fanoušky hradů, nadšence do trhů, milovníky sopek a výhledů, aktivní ituristy i milovníky dobrého jídla a pití. Každá trasa je podrobně popsaná, obsahuje časovou náročnost, mapku, fotografie i tipy, kde se po cestě občerstvit. Nechte se provést po nejzajímavějších místech a zákoutích.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Západní Palermo
 2. Východní Palermo
 3. Cefalù
 4. Monreale, Segesta a rezervace Zingaro
 5. Trapani a Erice
 6. Podél „afrického“ pobřeží
 7. Údolí Chrámů, Agrigento
 8. Enna a Villa Romana
 9. Syrakusy
 10. Val di Noto
 11. Catania
 12. Taormina
 13. Etna: úpatí a výstup
 14. Eolské ostrovy

Na svých toulkách oceníte podrobnou rozkládací mapu Sicílie, kde jsou jednotlivé trasy také vyznačeny. Hodit se bude i pár stran konverzačních frází, které v knize také najdete. Není ale na škodu mít po ruce italskou konverzaci se slovníkem, ať už v podobě knihy nebo jako on-line aplikaci. Znalost angličtiny mezi Sicilany není příliš velká. V hotelech a turistických centrech se sice domluvíte, ale například autoopravně nebo vesnické taverničce už to tak jisté není.