Česko-italský mluvník, 2. vydání

Česko-italský mluvník, 2. vydání

Mluvník obsahuje abecedně řazená česká klíčová slova s praktickými větami a ustálenými obraty, které se k danému slovu pojí. K nim jsou zde uvedeny typické italské překlady. Pro zpestření kniha obsahuje i zajímavosti v rámečcích. Mluvník vám pomůže získat praxi a pohotovost ve vyjadřování v italštině i v překládání z češtiny do italštiny.

ISBN: 978-80-7508-088-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075080882
formát: 115 x 165 mm
stran: 576
hmotnost: 450 g
edice: 2
vydání: 31. 7. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080424
Obsah
  • 1 500 klíčových slov ze základní slovní zásoby
  • 16 000 užitečných vět a konverzačních obratů
  • Praktické poznámky a informace v rámečcích
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové inovované vydání oblíbeného mluvníku, který v sobě spojuje výhody slovníku a konverzace. Nově v mluvníku najdete i několik desítek praktických poznámek týkajících se užití italské slovní zásoby.

Možná se vám už stalo, že jste potřebovali utvořit konkrétní obrat či větu v italštině a nevěděli jste si s tím rady, hledání v tematicky uspořádané konverzaci bylo neúspěšné nebo trvalo příliš dlouho. S pomocí slovníku jste nakonec italskou větu sestavili, ale úplně jisti její správností jste si stejně nebyli. Chcete-li se správně a pohotově vyjadřovat, nestačí vám pouze znát určité množství slovíček. Musíte se naučit vytvářet konkrétní věty a slovní spojení, správně užívat předložkové vazby ap., a navíc si osvojit spoustu frází, které se v italštině běžně používají a nelze je ani doslovně přeložit. K tomu, abyste mohli podobné obraty snadno najít nebo sami vytvářet, vám pomůže právě mluvník.  

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníkukonverzační příručky a přehledu gramatických pravidel. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle pak naleznete množství praktických vět, slovních spojení a idiomů obsahujících dané klíčové slovo. Jedná se o slovník celých italských vět.

Na rozdíl od konverzační příručky není výběr příkladů omezen tematicky, ale zahrnuje běžné obraty skutečně užívané v každodenní komunikaci. Můžete si tedy bez zdlouhavého listování najít větu nebo slovní spojení, které právě potřebujete, rozšiřovat si tak slovní zásobu a zlepšovat komunikační dovednosti. Některé příklady můžete použít rovnou, jiné si snadno pozměníte tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní potřebě.

Mluvník nabízí cca 1 500 klíčových hesel a téměř 16 000 příkladů nejen stylově neutrálních, ale také hovorových a slangových. Cílem mluvníku není obsáhnout vyčerpávajícím způsobem slovní zásobu, ale poskytnout uživateli množství užitečných informací pro snazší komunikaci v cizím jazyce. Věříme, že slovník vět ocení jak začínající a středně pokročilí studenti, kteří potřebují získat praxi a pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.