Moskva

Moskva

1. vydání za výhodnou cenu. Průvodce po Moskvě vás seznámí s ruskými dějinami a poté představí hlavní dominanty města – Kreml, Rudé náměstí, chrám Vasilije Blaženého a další. Součástí knihy je také mnoho tipů na cestování, ubytování nebo stravování. Obsahuje také několik mapek centra Moskvy i okolí.

ISBN: 978-80-87471-91-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087471913
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 1. 1. 2013
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819272
Obsah
  • Vyčerpávající přehled moskevských zajímavostí: Kreml, Rudé náměstí a mnohé další
  • Od nakupování přes parní lázně až k Velkému divadlu: jak nejlépe využít volný čas
  • Pravoslavné a další ikony: pomohou vám lépe pochopit historii i současnost Moskvy
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Starší vydání průvodce za výhodnou cenu. Průvodce po Moskvě vás vedle bohaté historie seznámí i s kulturou a životním stylem Rusů. Představí vám hlavní dominanty města – Kreml, Rudé náměstí a chrám Vasilije Blaženého, stejně jako mnohé z významných ruských historických osobností. Vydejte se po stopách ruských carů, prožijte příjemný večer v divadle, relaxujte v lázních nebo ochutnejte nesčetné množství místních delikates v námi doporučených podnicích.

Součástí průvodce je také mnoho praktických rad a tipů, které vám usnadní cestování, doporučí ubytování všech cenových kategorií a důkladně vás připraví na pobyt v ruské metropoli. Publikace obsahuje také několik mapek centra Moskvy i okolí.

Moskva zažívá neuvěřitelný boom - vznikají nová nákupní centra, bary a noční kluby, všude září neony, město je plné automobilů. Panská sídla v pastelových barvách stojí vedle mistrovských staveb z období secese nebo pravoslavných chrámů a jen o kousek dál narazíte na konstruktivistické patvary, sovětská sídliště či moderní prosklené administrativní budovy. Moskva je sídlem vlády a současně středobodem ruského umění. Nabízí to nejlepší ze světového baletu, vážné hudby a divadla.