Helsinky - 2. vydání

Helsinky - 2. vydání

Nový průvodce do Helsinek. Tato poklidná metropole je místem, kde najdete fascinující architekturu a design, nekonvenční galerie a muzea i pikantní směsici Východu a Západu. Průvodce představuje ta nejzajímavější místa a zážitky. Nechte se inspirovat a vydejte se letos na sever.

ISBN: 978-80-7508-379-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083791
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 182 g
edice: 2
vydání: 16. 7. 2018
Obsah
  • Projděte se po Senátním náměstí, navštivte kostel Temppeliaukio a vyplujte k pevnosti Suomenlinna.
  • Od rockových klubů přes trhy s medvědím masem po návštěvu Muzea současného umění Kiasma.
  • Architektonické skvosty Alvara Aalta a návštěva sauny vám pomohou lépe porozumět Helsinkám.
  • Pod klopami obálky najdete finský slovníček, mapku centra Helsinek a okolí.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Hledáte-li město tepající nočním životem do ranních hodin, kde party nikdy nekončí – pak se poohlédněte jinde. Helsinky jsou městem chladného severského šarmu, kde se ve srovnání s ostatními velkoměsty žije vcelku poklidně. Třebaže se jedná o jednu z nejmladších metropolí světa, jsou Helsinky místem, kde najdete fascinující architekturu a design, nekonvenční galerie a muzea i pikantní směsici Východu a Západu. Helsinky byly v roce 2012 zvoleny hlavním světovým městem designu. Při této příležitosti bylo město obohaceno o nové projekty – mezi nimi například kaple Ticha či veřejná sauna Kulttuurisauna. Pokud sem tedy vyjedete za kulturou, uměním a severskou historií, rozhodně se ocitnete na správné adrese.

Helsinky jsou poměrně malá metropole a většina zajímavostí a památek se nachází v centru. Stojí za to projet se autobusem v rámci vyhlídkové jízdy Helsinki Panorama Sightseeing, která vám poskytne základní přehled o hlavních pamětihodnostech města. Nejsnadněji potom poznáte město pěšky.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Helsinkách. Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města. Cílem procházek bude náměstí Rautatientori, Tržní a Senátní náměstí, Mannerheimintie, olympijský stadion, Design district, hvězdárny, Kallio, pevnost Suomenlinna  a další. Obsahuje také tipy na tři výlety do okolí: Fiskars, Porvoo a estonský Tallinn.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Na klopách obálky najdete užitečné výrazy ve finštině a mapky Helsinek, centra města a jihozápadního Finska.

Pokud chcete mít po ruce podrobnější jazykovou podporu a být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši finskou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.

Průvodce představuje ta nejzajímavější místa a zážitky. Pod klopami obálky najdete mapku centra Helsinek a okolí a finský slovníček. Finština je jazyk poměrně exotický, pravděpodobně nebudete rozumět ani slovo. Ale není třeba se obávat, téměř všichni Finové mluví plynně anglicky a jsou k turistům velmi zdvořilí. Nechte se inspirovat a vydejte se letos na sever.