Česko-finská konverzace

Česko-finská konverzace

Obyvatelé Finska mluví rádi a dobře anglicky, jestliže však budete nuceni rozluštit třeba jen jediný finský nápis, jste nepochybně v koncích. Naše konverzace se vám proto bude na cestách hodit. Kniha je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací. Obsahuje i přehled gramatiky a finský slovníček.

ISBN: 978-80-87062-84-5
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087062845
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 166 g
edice: 1
vydání: 13. 5. 2010
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080134
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 19 stran gramatiky, 12 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obyvatelé Finska mluví rádi a dobře anglicky, jestliže však budete nuceni rozluštit třeba jen jediný finský nápis, jste nepochybně v koncích. Finština se naprosto liší od všech jazyků, s nimiž jste se pravděpodobně dosud setkali. Proto využijte toho, že vyšla moderní plnohodnotná konverzace i pro tuto nám tak vzdálenou řeč, a přibalte ji si do batohu na své severní putování.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). U všech vět je uveden přepis výslovnosti. Najdete v ní také nejnovější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií, která ve starších příručkách často chybí.

Užitečnou přílohou je oboustranný finský slovník, gramatika finštiny, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.