Moskva - 2. vydání

Moskva - 2. vydání

Přehledný průvodce po Moskvě představuje hlavní dominanty města – Kreml, Rudé náměstí, chrám Vasilije Blaženého a další. Publikace vás spolehlivě doprovodí po památkách, doporučí ubytování i možnosti občerstvení. Obsahuje také mapku centra Moskvy i okolí.

ISBN: 978-80-7508-440-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084408
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 2
vydání: 30. 11. 2018
Obsah
  • Přehled nejzajímavějších lokalit a památek doplněný fotografiemi.
  • TOP 10 zajímavostí, tip na ideální den v Moskvě, mapka centra Moskvy i okolí.
  • Nenechte si ujít pravoslavné ikony, balet ve Velkém divadle, vystoupení v cirkuse nebo relaxaci v parní lázni.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak ušetřit: spolehlivá doporučení a rady odborníků
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Moskva zažívá neuvěřitelný boom. Na návštěvníky zde čekají věhlasná umělecká díla a nádherně zrestaurované chrámy, muzea i výstavní sály. Užijete si to nejlepší ze světového baletu, vážné hudby a divadla, ale i vyhlášenou klubovou scénu. Opravdovým balzámem pro tělo i duši je ruská parní lázeň.

Moskva nikdy nespí, a to bez ohledu na roční období. Na každém kroku narazíte na produkci živé hudby, ať už na obyčejné rodinné oslavě s kytarou, v jazzovém klubu nebo v podchodu metra, kde konzervatoristé hrají třeba skladby Vivaldiho. Určitě si všimnete neuvěřitelné pestrosti – uvidíte tu elegantně oblečené dívky na jehlových podpatcích, stařenky v šátcích, potetované mladíky, byznysmeny ve značkových oblecích i kněží v sutanách. 

Průvodce představuje nejzajímavější lokality a památky, které doplňuje poutavými fotografiemi, zajímavostimi i praktickými tipy. Dozvíte se více o historii a současnosti Moskvy, o otevíracích dobách muzeí nebo o tom, jak ušetřit čas ve frontách. Kniha obsahuje také mapku centra Moskvy a malý slovníček, který oceníte zejména v restauraci. Ačkoli velké podniky nabízejí jídelní lístky samozřejmě také v angličtině a dalších jazycích, ty menší disponují obvykle jen ruštinou. Chcete-li ochutnat pravou atmosféru Moskvy, zavítejte do podniků obou typů. 

Většina památek se nachází uvnitř tzv. Sadového okruhu, a lze je pohodlně obejít pěšky. Pokud se chcete vypravit mimo tento okruh, jeďte metrem – je to jednoznačně nejrychlejší způsob dopravy po Moskvě a jednotlivé stanice jsou samy o sobě prezentací umění. V Moskvě se nachází takové množství muzeí, výjimečných děl církevní i světské architektury a významných historických i kulturních objektů, že je prakticky nemožné navštívit vše během několika dní. 

Názvy ulic v centru jsou někdy uváděny jak v azbuce, tak v latince. V muzeích, zejména v těch menších, jsou popisky exponátů pouze v azbuce. Alespoň částečná znalost azbuky vám proto určitěv Moskvě pomůže. Proto doporučujeme přibalit si na cestu alespoň základní konverzaci, například naši ruskou konverzaci se slovníkem... U všech frází a slovíček je uveden přepis výslovnosti. Konverzaci oceníte také v nečekaných situacích, které vás na cestách mohou potkat.