New York - Víkend

New York - Víkend

Průvodce po New Yorku z řady Michelin. Zajeďte si do země filmových hvězd, užijte si panoramatické výhledy, koncerty pod širým nebem nebo navštivte vyhlášená muzea. Pochutnejte si na specialitách nebo podlehněte nákupní horečce. Kosmopolitní New York má každému co nabídnout. Průvodce nabízí to nejzajímavější. Pod klopami obálky najdete mapku městských částí, rozkládací mapu města a plán sítě MHD. 

ISBN: 978-80-7508-356-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083562
formát: 120 x 160 mm
stran: 176
hmotnost: 270 g
edice: 1, 2018
vydání: 20. 2. 2018
Obsah
  • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
  • Prohlídka New Yorku za 3 dny.
  • Přes 155 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
  • Užitečné rady a informace na cesty.
  • Plánky městských částí s odkazy, rozkládací mapa města a plán sítě MHD.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zajeďte si do země filmových hvězd, podnikněte okružní cestu po hlavních místech, kde se natáčely filmy a seriály. Objevujte město zevnitř s newyorskými dobrovolníky nebo si zajděte sami na některé z vyhlášených míst. Užijte panoramatický výhled z paluby vrtulníku nebo ze střechy autobusu a prozkoumejte nábřeží řeky Hudson. Zatoulejte se v Central parku nebo si zajděte si na open air koncerty a balety zdarma. Vydejte se na místa, kudy chodili slavní spisovatelé. Pochutnejte si na specialitách nebo podlehněte nákupní horečce. Je to o něco snadnější, když budete ve mětě v době hlavních výprodejů. Kosmopolitní New York má zkrátka každému co nabídnout. Autoři pro vás vybrali to nejzajímavější.

Průvodce představuje to nejzajímavější. Pod klopami obálky najdete rozkládací mapu města a plán sítě MHD. Kniha obsahuje také mapky těchto částí:
Lower Manhattan
Tribeca a Soho
Lower East Side, Little Italy, Nolita
Greenwich Village
Brooklyn.

New York si oblíbili také milovníci hudby, zejména jazzu. Jazz se sice zrodil v New Orleans, v New Yorku se mu však výjimečně daří, prošli tudy ostatně ti nejvýznamnější jazzoví skladatelé. Dnes si v New Yorku můžete poslechnout úplně všechny jazzové styly od těch nejkonvenčnějších v Lincoln Center přes letní open air festivaly po méně obvyklé varianty v jazzových klubech. New York je také městem gospelu, hip-hopu a rapperů.