New York - Víkend

New York - Víkend

Průvodce po New Yorku z řady Michelin. Zajeďte si do země filmových hvězd, užijte si panoramatické výhledy, koncerty pod širým nebem nebo navštivte vyhlášená muzea. Pochutnejte si na specialitách nebo podlehněte nákupní horečce. Kosmopolitní New York má každému co nabídnout. Průvodce nabízí to nejzajímavější. Pod klopami obálky najdete mapku městských částí, rozkládací mapu města a plán sítě MHD. 

ISBN: 978-80-7508-356-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083562
formát: 120 x 160 mm
stran: 176
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 20. 2. 2018
Obsah
 • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
 • Prohlídka New Yorku za 3 dny.
 • Přes 155 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
 • Užitečné rady a informace na cesty.
 • Plánky městských částí s odkazy, rozkládací mapa města a plán sítě MHD.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zajeďte si do země filmových hvězd! Objevujte město zevnitř s newyorskými dobrovolníky nebo cestujte sami. Užijte panoramatický výhled z paluby vrtulníku nebo ze střechy autobusu. Zatoulejte se v Central parku nebo si zajděte si na koncerty a balety zdarma. Pochutnejte si na specialitách nebo podlehněte nákupní horečce. Kosmopolitní New York má zkrátka každému co nabídnout. Autoři pro vás vybrali to nejzajímavější.

New York si oblíbili také milovníci hudby, zejména jazzu. Jazz se sice zrodil v New Orleans, v New Yorku se mu však výjimečně daří, prošli tudy ostatně ti nejvýznamnější jazzoví skladatelé. Dnes si v New Yorku můžete poslechnout úplně všechny jazzové styly od těch nejkonvenčnějších v Lincoln Center přes letní open air festivaly po méně obvyklé varianty v jazzových klubech. New York je také městem gospelu, hip-hopu a rapperů.

Průvodce popisuje čtvrti a oblasti:

 1. Současný New York
 2. Lower Manhattan
 3. Chinatown, Little Italy a Nolita
 4. Tribeca a SoHo
 5. Lower East Side
 6. Greenwich Village
 7. East Village
 8. Chelsea a Meatpacking District
 9. Union Square a Madison Square
 10. West Midtown a Theater District
 11. East Midtown
 12. Central Park
 13. Upper East Side a Museum Mile
 14. Upper West Side a Morningside Heights
 15. Harlem
 16. The Cloisters
 17. Brooklyn a Queens

S orientací po městě vám pomohou plánky čtvrtí (Lower Manhattan, Tribeca a Soho, Lower East Side, Little Italy, Nolita, Greenwich Village, Brooklyn), doporučená místa jsou označena barevnými terčíky s číslem. Červeně uvedené souřadnice (např. C2) odkazují na podrobnou rozkládací mapu New Yorku (vloženou vzadu v průvodci).

Kromě popisu památek v knize najdete řadu zajímavostí, například o architektuře a umění, hudbě a filmu, mytické Broadway nebo o životě prvních přistěhovalců. 

Na klopách obálky je přehledová mapka čtvrtí a základní anglický slovníček. Pokud chcete mít podrobnějšího jazykového pomocníka, doporučujeme přibalit si na cesty podrobnější konverzaci americké angličtiny