Oslo

Oslo

Oslo působí dojmem poklidného maloměsta. Na výlet do přírody zde stačí pár minut. Většinu nejvýznamnějších pamětihodností také snadno obejdete pěšky. Kromě historických budov jsou hlavními magnety pro turisty zcela mimořádná muzea. Náš průvodce představuje to nejzajímavější a nabídne také několik výletů do okolí. 

ISBN: 978-80-7508-359-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083593
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 20. 2. 2018
ebook format: epub
Obsah
  • Ucelený přehled zajímavostí v Oslu: muzea, nábřeží, fjordy, okolní příroda a další.
  • Poznejte místní kulturu Vikingové, Ibsen či Munch – poznejte minulost i kulturní dědictví Osla.
  • Využijte naplno svůj volný čas. Zajděte do parku, navštivte operu, svezte se lodí, užívejte si pohody.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Hlavní město Norska Oslo leží na březích Oslofjordu, zanořeného do jihovýchodního cípu Norska z průlivu spojujícího Severní a Baltské moře. Tato nejstarší skandinávská metropole je považována za vstupní bránu do jedné z nejkrásnějších zemí světa. V Oslu žije jen 658 000 obyvatel, takže město působí dojmem pulzující metropole s nádechem poklidného maloměsta. V širším centru, plném rezidenčních čtvrtí topících se v zeleni, si budete připadat spíše jako někde na předměstí. Centrum města je velmi kompaktní a bez problémů jej obejdete pěšky. Téměř všechny hlavní ulice slouží zároveň i jako pěší a nákupní zóny.

Z pohledu turisty je Oslo velmi vděčným místem k návštěvě. Většinu nejvýznamnějších pamětihodností snadno obejdete pěšky. Cesty do okrajovějších částí města vám usnadní propracovaný systém městské hromadné dopravy, zahrnující tramvaje, vlaky, autobusy a trajekty. Hlavní dominantou Osla je pevnost Akershus. Duší i srdcem města je však budova Rådhuset. Zde se odehrávají všechny významnější kulturní akce ve městě a je tu také každoročně udělována Nobelova cena míru. Kromě dalších historických budov jsou hlavními magnety pro turisty zcela mimořádná muzea. Zde můžete vidět mimo jiné vikingské lodě, polární loď Fram nebo legendární vor Kon-Tiky. Na své si v Oslu přijdou ale i milovníci moderní architektury.

Náš průvodce představuje to nejzajímavější a nabídne také několik výletů do okolí. Norská příroda a severská pohoda je ale slovy nepopsatelná.