Norsko - 2. vydání

Norsko - 2. vydání

Aktuální průvodce Norskem představuje ta nejzajímavější místa od jihu až po daleký sever, ačkoliv v Norsku více než jinde platí, že cesta sama je vlastně cíl. Norsko v sobě skrývá neopakovatelné kouzlo a svým návštěvníkům umí připravit nevšední zážitky. Dovolenou si zde zcela jistě užijete,

ISBN: 978-80-7508-435-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084354
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2
vydání: 20. 2. 2019
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální 7denní výlet po Norsku
  • Tipy pro milovníky přírody, památek, architektury, festivalů, rybáře, sportovce i rodiny s dětmi...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Mapky: na klopách obálky centrum Osla, centrum Bergenu, jih Norska, sever Norska a Špicberky
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální vydání kapesního průvodce po Norsku představuje přehledně celou zemi. Vydejte se objevovat krásy této nádherné země, která svým návštěvníkům umí připravit nevšední zážitky. Norsko je ideální destinací pro milovníky přírody, najdete zde panenské lesy, horská pohoří, jezera, ledovce, rozlehlé pláně, tundry i klenot zdejší přírody, tajemné fjordy. Města jako Oslo, Bergen, Stavanger a Trondheim jsou na jednu stranu dostatečně velká na to, aby poskytla veškerý komfort civilizace, na druhou stranu většinu z nich obejdete doslova za chvilku a budete se v nich cítit jako doma. 

V úvodu průvodce najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální výlet po Norsku. Abychom vám usnadnili plánování, rozdělili jsme území na osm oblastí. První zahrnuje výhradně hlavní město Oslo, kde také pravděpodobně svou návštěvu začnete. Dále popisuje jednotlivé oblasti geograficky: jih a jihovýchod země, Stavanger, Bergen, střední Norsko a fjordy na západě, Trøndelag a Nordland, daleký sever a Špicberky. Všechny vás provedou nejen po zdejších divech přírody, ale také po zajímavých historických a uměleckých památkách.

Jak pojmout návštěvu Norska? Můžete se dopravit na jedno místo v některém z národních parků, ubytovat se v útulné chatičce nebo ve stanu a poznávat okolní krajinu. Nebo pojměte dovolenou putovně. Například: Z bergenského letiště se vydejte na prohlídku historické hanzovní čtvrti Bryggen. Nechte vyvézt lanovkou na horu Fløyen. V podvečer se naloďte na trajekt Hurtigruten a zamiřte směrem na sever. Z paluby trajektu se pokochejte krásami norského pobřeží fjordu Geiranger. Odpoledne si udělejte vycházku do nejkrásnějšího norského města Ålesund a pokračujte do Trondheimu, k jeho nejslavnější památce, Nidaroskému dómu. Na palubě lodi pak překročte polární kruh a zamiřte do Bodø. Zajeďte se podívat na nejsilnější vodní vír na světě Saltstraumen. Pokračujte na kouzelné Lofoty, vydejte se na výšlap do kopců a navštivte rybářkou vesničku s originálním jménem Å nebo Svolvær, centrum Lofot. Odtud se plavte na výlet lodí po Trollfjordu s majestátními útesy a vodopády. Večer se naloďte na trajekt Hurtigruten, kterým doplujete až do Tromsø, hlavního města norského severu. Navštivte Arktickou katedrálu, Polární muzeum nebo centrum Polaria a poté se vypravte na daleký sever, na konečnou zastávku v Kirkenes, odkud se následující den vraťte letecky na jih. Náš průvodce nabízí ta nejzajímavější místa. 

Na dovolené určitě oceníte také tipy pro volný čas pro milovníky historie, kultury, rybaření, nákupů nebo zábavy. Nechybí doporučení z oblasti ubytování a představení místní kuchyně. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Na klopách obálky najdete schematické mapky center měst Osla a Bergenu, dále pak jih Norska a sever Norska se Špicberky. 

Pokud chcete být na cestu jazykově vybaveni, přibalte si do kufru naši norskou konverzaci. Naprostá většina Norů sice mluví plynně anglicky, ale znalost pár výrazů v norštině se může hodit, například při seznamování nebo v mimořádných situacích.