Praha

Praha

Výprodej staršího vydání jen za 99 Kč. Praha s více než tisíciletou historií patří k opravdovým klenotům Evropy. Jsou zde zastoupeny prakticky všechny evropské architektonické slohy, od románského a gotického přes renesanční a barokní až po secesní a modernistický. Objevte ta nejzajímavější místa a památky s naším průvodcem! Kniha nabízí také praktické tipy pro volný čas a devět výletů do okolí Prahy.

ISBN: 978-80-7508-069-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080691
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1, 2015
vydání: 30. 4. 2015
ebook format: epub
Obsah
  • Poznejte Hradčany, Pražský hrad, Loretu nebo Strahovský klášter.
  • Prozkoumejte Malou stranu, Staré Město, Vyšehrad, Bertramku nebo se pokuste oživit Golema.
  • Nechte se inspirovat kam za nákupy a za místní kulturou.
  • Kde se ubytovat a dobře najíst. Spolehlivá doporučení a rady.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Praha byla založena na strategickém místě v údolí řeky Vltavy, která jako svědek minulosti i přítomnosti dodává městu jeho nezapomenutelný ráz. Na světě najdete mnoho historických měst, která vás okouzlí svými muzei a galeriemi. Avšak jen pár z nich, a Praha mezi ně nepochybně patří, vás doslova uchvátí svou atmosférou. Město s více než tisíciletou historií, jež patří k opravdovým klenotům Evropy, nebylo nikdy zničeno válkou. Tento fakt má výrazný podíl na jeho kráse a propůjčuje mu punc jedinečnosti.

Praha se může pochlubit jedinečnými památkami. Jsou zde zastoupeny prakticky všechny evropské architektonické slohy, od románského a gotického přes renesanční a barokní až po secesní a modernistický. Fasády překrásných paláců zdobí díla malířských a sochařských mistrů a za jejich zdmi komponovali ti nejlepší evropští skladatelé včetně Mozarta, Dvořáka a Smetany.

Poznejte to nejzajímvější s naším průvodcem.