Skotsko

Skotsko

Starší vydání se slevou. Průvodce popisuje to nejzajímavější ze skotských měst i přírody. Přestože je území Skotska poměrně malé, vyniká mimořádně rozmanitou krajinou. Skotská vysočina a ostrovy patří k několika málo oblastem v Evropě se zbytky divočiny. Náš průvodce vám pomůže s plánováním trasy a nabídne výběr TOP zajímavostí.

ISBN: 978-80-7508-181-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075081810
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 174 g
edice: 1
vydání: 25. 4. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082336
Obsah
  • To nejzajímavější ze Skotska: rušná města, okouzlující krajina, starobylé hrady a mnoho dalšího.
  • Skotsko vám nabídne kulturu i sport: navštivte edinburský festival nebo se vyšplhejte na horu Ben Nevis.
  • Poznejte místní kulturu, seznamte se s příběhem W. Wallace a bojů za nezávislost, a poznejte charakter země.
  • Při ubytování, stravování i cestování využijte doporučení a rad odborníků.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce popisuje to nejzajímavější ze skotských měst i přírody. Přestože je území Skotska poměrně malé, vyniká mimořádně rozmanitou krajinou: hluboká zelená údolí zařezávající se do rozeklaných hor, mohutné hrady zrcadlící se v temných jezerech obklopených rašeliništi, slatiny zaplavené nachovým vřesem či žlutým janovcem a hlodášem, zelená pole a kopce se stády ovcí a nepravidelné pobřeží neustále bičované vodami Atlantiku s hrozivými útesy i táhlými písečnými plážemi.

Skotská vysočina a ostrovy vynikají působivou přírodní krásou a patří k několika málo oblastem v Evropě se zbytky divočiny. Na dosah z velkých měst Edinburghu, Glasgow a Aberdeenu se rozpínají rozsáhlé plochy nedotčené krajiny. Návštěvníci zde mohou spatřit jelena lesního, orla skalního, či dokonce orlovce říčního. Nádherní lososi a pstruzi v říčkách lákají rybáře a na kamenitém pobřeží polehávají tuleni. Můžete se toulat celý den, aniž byste potkali dalšího člověka. Skotsko je také zemí zátok a jezer, sladkovodních i napájených mořem. 

Kulturní mozaika Skotska je stejně rozmanitá jako jeho krajina. Edinburgh, intelektuálně a architektonicky podnětné hlavní město, hostí každé léto uznávaný mezinárodní festival hudby a umění, Glasgow je pak bývalým „evropským hlavním městem kultury“. Návštěvníkům se všude dostane přátelského přijetí, pohostinnost je starodávnou tradicí. Skotové mají pověst škudlilů, avšak mezi přáteli nebo vůči cizincům bývají většinou štědří.