Edinburgh

Edinburgh

Aktuální průvodce do Edinburghu. Pro návštěvníky je přitažlivý svou atmosférou, památkami, mýty, ale také svou současností. V knize najdete popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný fotografiemi, dále mapky a praktické tipy pro turisty. Také ochutnejte skotskou atmosféru!

ISBN: 978-80-7508-405-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084057
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 27. 7. 2018
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný fotografiemi. Mapa centra a předměstí Edinburghu.
  • Jak naložit s volným časem – přehled kulturních událostí a tipy pro milovníky nákupů a sportovní nadšence.
  • Seznamte se s historií města, jeho obyvateli i současným životním stylem.
  • Při ubytování, stravování i cestování využijte doporučení a rad odborníků.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Stejně jako Řím i Edinburgh je vybudovaný na sedmi pahorcích. Do výšky 133 metrů nad mořem se zvedá Castle Rock, po tisíciletí využívaná jako ideální místo pro obranné bašty. Edinburgh si vybudoval pozici evropského centra finančnictví, vzdělání a kultury. Necelý půl milion obyvatel žije v bohatém prostředí tvořeném památkami, mýty a vzpomínkami; díky tomu všemu je Edinburgh pro návštěvníky mimořádně přitažlivý. Na růstu popularity se podílí také Edinburský mezinárodní festival a festival Fringe.

Edinburgh tvoří několik odlišných historických čtvrtí, které lze všechny snadno projít pěšky. Návštěvu města si můžete rozdělit na tři nebo čtyři samostatné vycházky. Největším magnetem pro turisty je Edinburgh Castle, nejoblíbenější památka Skotska se skotskými korunovačními klenoty a Stone of Destiny, na němž byli korunováni skotští panovníci. Najdete zde také královský palác Holyroodhouse. Vybírat můžete ze tří národních galerií umění a za návštěvu stojí i Národní muzeum Skotska. V knize najdete popis nejatraktivnějších lokalit a památek v Edinburgu a okolí. Seznámíte se s historií města i s jeho současným životním stylem.

Zdejší obyvatelé jsou veselí, holdují společenskému životu a rádi se setkávají ve stovkách osobitých hospod, barů a kaváren. Průvodce nabízí přehled těch nejzajímavějších míst. Najdete v něm přehled kulturních událostí, tipy pro volný čas, pro milovníky gastronomie, nákupů a sportovní nadšence. Také ochutnejte skotskou atmosféru! Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci.

Na klopách obálky najdete mapky pro výlety z Edinburghu, předměstí Edinburghu, Edinburghu a jeho historického centra.

Pokud chcete mít po ruce podrobnější jazykovou podporu a být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši anglickou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.