Skotsko - 2. vydání

Skotsko - 2. vydání

Nový průvodce Skotskem popisuje ta nejzajímavější místa a zážitky v Edinburku, Glasgow a v dalších městech. Najdete v něm inspirace na výlety do přírody, na skotskou vysočinu, k návštěvě starobylých hradů a dokonce i táhlých písečných pláží. Nabídne také kulturní kalendář a tipy pro milovníky sportu, tradičních nápojů nebo nakupování.

ISBN: 978-80-7508-437-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084378
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 2
vydání: 20. 2. 2019
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek: rušná města, okouzlující krajina, starobylé hrady a mnoho dalšího.
  • TOP 10 zajímavostí a ideální výlet po Skotsku.
  • Skotsko vám nabídne kulturu i sport: navštivte edinburský festival nebo se vyšplhejte na horu Ben Nevis.
  • Při ubytování, stravování i cestování využijte doporučení a rad odborníků.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce Skotskem popisuje ta nejzajímavější místa a zážitky. Najdete v něm inspirace na výlety do přírody, k návštěvě starobylých hradů, měst, městeček a dokonce i táhlých písečných pláží. Nabídne také kulturní kalendář a tipy pro milovníky sportu, tradičních nápojů nebo nakupování.

Skotsko je země nasycená romantickou tradicí. Typický oděv, národní nápoj, kvílení dud a bouřlivá historie – to je charakteristický obraz země známý lidem na celém světě. Přestože je území Skotska poměrně malé, vyniká mimořádně rozmanitou krajinou: hluboká zelená údolí zařezávající se do rozeklaných hor, mohutné hrady zrcadlící se v temných jezerech obklopených rašeliništi, slatiny zaplavené nachovým vřesem či žlutým janovcem a hlodášem, zelená pole a kopce se stády ovcí a nepravidelné pobřeží neustále bičované vodami Atlantiku s hrozivými útesy i táhlými písečnými plážemi.

Skotská vysočina a ostrovy vynikají působivou přírodní krásou a patří k několika málo oblastem v Evropě se zbytky divočiny. Na dosah z velkých měst Edinburghu, Glasgow a Aberdeenu se rozpínají rozsáhlé plochy nedotčené krajiny. Můžete se toulat celý den, aniž byste potkali dalšího člověka. Skotsko je také zemí zátok a jezer, sladkovodních i napájených mořem. 

Kulturní mozaika Skotska je stejně rozmanitá jako jeho krajina. Edinburgh, intelektuálně a architektonicky podnětné hlavní město, hostí každé léto uznávaný mezinárodní festival hudby a umění, Glasgow je pak bývalým „evropským hlavním městem kultury“. Návštěvníkům se všude dostane přátelského přijetí, pohostinnost je starodávnou tradicí. Skotové mají pověst škudlilů, avšak mezi přáteli nebo vůči cizincům bývají většinou štědří. 

Pro většinu návštěvníků budou záhadou výrazy v gaelštině a staré skotštině. Gaelštinou dnes mluví jen asi 60 tisíc Skotů, zejména obyvatel Vnějších Hebrid. Na angličtinu se silným skotským přízvukem si budete zvykat dlouho, místní názvy se často vyslovují zcela jinak, než byste čekali...  Ale zcela jistě se nakonec domluvíte. V našem průvodci najdete několik základních gaelských výrazů.