Toskánsko - Víkend

Toskánsko - Víkend

Zelený průvodce za romantikou vám pomůže naplánovat dovolenou snů. Představte si kopce osázené vinicemi, řady cypřišů, středověké vesničky, hrdě vyhlížející města, jemné světlo... Průvodce nabízí výběr nejkrásnějších míst a zážitků. Popisuje města Florencie, Lucca, Pisa, San Gimignano, Volterra, Siena, Chianti, Pienza, Maremma a Arezzo. Zažijte neopakovatelné prázdniny pod toskánským sluncem! 

ISBN: 978-80-7508-468-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084682
formát: 120 x 160 mm
stran: 160
hmotnost: 254 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2019
Obsah
  • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
  • Prohlídka regionu za 4 nebo 7 dní. Výběr nejkrásnějších míst.
  • Přes 190 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
  • Užitečné rady a informace na cesty, stručný česko-italský slovníček.
  • Podrobná rozkládací mapa Florencie a silniční mapa Toskánska.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce Michelin po Toskánsku vám pomůže naplánovat dovolenou snů. Zažijte neopakovatelné prázdniny pod toskánským sluncem! Toskánsko se pyšní výjimečným architektonickým bohatstvím, prastarými slavnostmi a vyhlášeným kulinářským uměním. V regionu, hrdém na vlastní identitu, se dnes snoubí tradice s inovací a jako hlavní hodnota se cení umění žít. Průvodce nabízí výběr těch nejkrásnějších míst a zážitků v celé oblasti.

Průvodce popisuje města Florencie, Lucca, Pisa, San Gimignano, Volterra, Siena, Chianti, Pienza, Maremma a Arezzo. Ve Florencii stojí proti sobě středověká a renesanční architektura a společně vytvářejí kulisy jako z krásného obrazu. Město vás určitě vtáhne do víru emocí. Světoznámé památky jsou tu na každém kroku, atmosféra je nepopsatelná. Načerpejte inspirace z kreativního ducha, který ovlivnil celou Evropu.

Lucca, rodné město hudebního skladatele Giacoma Pucciniho, si zachovalo tajemný středověký vzhled. Pisa uchvacuje jedním z nejkrásnějších architektonických komplexů na světě, Piazza dei Miracoli i slavnou šikmou věží. Ve vesnici San Gimignano obehnané dvojitou hradbou se k nebi tyčí jedinečné středověké domy v podobě věží. V malé vesnici Volterra se nachází jedno z nejhezčích středověkých náměstí Itálie. Siena, odvěký sok Florencie, je zhmotněním středověkého města a dnes je proslulá koňskými závody. Pienza je další ukázka renesančního města. Vinařská oblast Chianti nabízí vítaný únik od reality, vesnice na kopcích v oblasti Maremma malebná náměstí a nedotčené středověké uličky. A nakonec bohaté Arezzo, které je známé výrobou zlatých šperků a svým nakloněným náměstím.

Na stránkách průvodce najdete mapky měst Florencie (plus okolí Piazza del Duomo), Lucca, Pisa, Siena a Chianti. Navíc pod klopami obálky je vložena podrobná rozkládací mapa Florencie a silniční mapa Toskánska. S naším průvodcem proto na cestách nezabloudíte. Abyste se neztratili ani v překladu, přibalte si na cesty klasickou italskou konverzaci. Budete mít po ruce slovní zásobu pro (skoro) všechny situace, které vás mohou na cestách potkat.