Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník, 5. vydání

Anglicko-český česko-anglický šikovný slovník, 5. vydání

Aktuální slovník pro začátečníky i středně pokročilé studenty angličtiny obsahuje běžně užívaná slova a ustálené obraty ze současného jazyka. V knize najdete i přehled gramatiky, studijní konverzační okruhy vhodné pro školní výuku a 350 zajímavostí ve formě studijních "usage" poznámek.

ISBN: 978-80-7508-581-8
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085818
formát: 115 x 165 mm
stran: 752
hmotnost: 446 g
edice: 5
vydání: 20. 2. 2020
Obsah
  • 35 000 hesel, 5 000 příkladů, idiomů a frází, 69 000 překladů
  • 74 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 350 studijních poznámek
  • 54 stran přehled anglické gramatiky s přehledem nepravidelných sloves
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Páté vydání oblíbeného anglického studijního slovníku. Kniha je určená především začínajícím a středně pokročilým žákům, kteří ji ocení jak ve škole, tak při domácí přípravě, nebo i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové angličtiny.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z anglických výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (HarperCollins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassel, Chambers aj.) a z vlastního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazbyupřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled anglické gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití anglických slov - tzv. usage.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo k maturitě, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci - např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Počítač, Rodina, Bydlení, Zdraví atd. To vše s přepisem anglické výslovnosti.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu angličtiny.