Angličtina slovníček, 2. vydání

Angličtina slovníček, 2. vydání

Aktualizované vydání anglického kapesního slovníčku. V knize najdete běžně užívanou slovní zásobu současné spisovné i hovorové angličtiny a přehled nepravidelných sloves. Slovníček oceníte na cestách i při studiu angličtiny ve škole nebo v jazykovém kurzu. Kniha má příjemné kulaté rožky.

ISBN: 978-80-7508-524-5
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075085245
formát: 85 x 118 mm
stran: 656
hmotnost: 216 g
edice: 2
vydání: 7. 1. 2020
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Přehled nepravidelných sloves
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové aktualizované vydání anglicko-českého a česko-anglického slovníku, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné angličtiny v rozsahu 30 000 hesel. Oceníte ho nejen na cestách a při práci, ale i při studiu jazyka ve škole nebo jazykovém kurzu. Pomůže Vám domluvit se a poradit si v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste v něm našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak ze spisovného, tak i z hovorového jazyka. Vycházeli jsme z nejnovějších anglických výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (HarperCollins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassel, MerriamWebster, Chambers, Random House aj.). Místo mnohých, dnes již nepoužívaných nebo zastaralých výrazů slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů z poslední doby.

Aby se se slovníkem pracovalo co nejlépe, přidali jsme k heslům kromě samotných překladů další doplňkové informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Množství ustálených obratů, příkladu a vazeb zase napoví, jak slovo nebo spojení nejlépe užít ve větě.

Věříme, že Vám slovníček bude užitečným pomocníkem.