Českij rozmovnik

Českij rozmovnik

novinka

Konverzace češtiny pro Ukrajince vhodná i pro začátečníky pomůže cizincům zvládnout základy češtiny a domluvit se. Fonetický přepis výslovnosti českých slov a frází pomocí ukrajinské abecedy činí z této příručky unikátní publikaci. Kniha obsahuje i menší oboustranný slovníček.
Цей посібник дозволить вам швидко спілкуватися як у повсякденних, так і надзвичайних ситуаціях. Якщо ви зовсім новачок у чеській мові, вам стане в нагоді транскрипція вимови на український алфавіт.

ISBN: 978-80-7508-759-1
EAN: 9788075087591
vazba: lepená vazba, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
hmotnost: 98 g
edice: 1
vydání: 27. 4. 2022
Obsah
  • 1 200 vět a frází, 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel v oboustranném slovníku
  • Výslovnost českých slov a frází srozumitelná pro Ukrajince
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tato konverzace umožní cizincům se znalostí ukrajinštiny pohotově se dorozumět česky v běžných i nouzových situacích. Konverzace je vhodná i pro úplné začátečníky.  U českých slov a frází je doplněn přepis české výslovnosti prostřednictvím ukrajinských znaků, Ukrajinci tak texty snadno přečtou správně česky. 

Цей посібник дозволить вам швидко спілкуватися як у повсякденних, так і надзвичайних ситуаціях. Якщо ви зовсім новачок у чеській мові, вам стане в нагоді транскрипція вимови на український алфавіт. Посібник має чітко структурований текст, в якому кожен може легко орієнтуватися.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Věnuje se také nouzovým situacím a kontaktu s úřady, jako je nemoc, návštěva lékaře, první pomoc, nehoda, vyplňování formulářů, pasová a celní kontrola nebo hlášení na policii. 

Krom frází a slovíček v tématech obsahuje kniha  základní česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovníček.

Tato česká konverzace je koncipována pro ukrajinské mluvčí. Pokud hledáte klasickou ukrajinskou konverzaci pro mluvčí české, protože chcete porozumět ukrajinsky, můžeme nabídnout větší barevnou konverzaci.

Na svých on-line platformách jsme přístupnili zdarma jazykové nástroje pro ukrajinštinu. Kromě dosud dostupných oboustranných slovníků na našich portálech přibyla sekce s ucelenými konverzačními frázemi. V případě větší jazykové bariéry jsou k dispozici on-line překladače kombinující více než 30 jazyků. 

Konkrétní adresy pro Čechy a Ukrajince v Česku:
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky-konverzace
- https://dict.com/ua
- https://prekladac.lingea.cz