Česko-ukrajinská konverzace

Česko-ukrajinská konverzace

novinka

Nejnovější vydání přehledné ukrajinské konverzace vhodné i pro začátečníky. Kniha je koncipována pro české mluvčí, ale pomůže i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Krom frází a slovíček v tématech obsahuje oboustranný slovník a přehled gramatiky ukrajinštiny. Využívat zdarma můžete i nadále on-line ukrajinský slovník, základní konverzační fráze, dalších 35 slovníků v ukrajinské lokalizaci nebo překladač vět.

ISBN: 978-80-7508-775-1
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075087751
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 164 g
edice: 3
vydání: 15. 7. 2022
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti ukrajinských frází
  • 17 stran ukrajinské gramatiky, 13 stran praktických informací o Ukrajině
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Podrobné informace

Ukrajinština je východoslovanský jazyk, kterým mluví asi 40 miliónu lidí. K zápisu se používá azbuka, která je, až na drobné rozdíly, stejná jako azbuka užívaná v Rusku. 

Tato knížka vám umožní pohotově se dorozumět ukrajinsky v běžných i nouzových situacích, a to i pokud se v azbuce nevyznáte. Kniha obsahuje fonetický přepis výslovnosti ukrajinských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu a snadnou orientaci v textu. Kniha je velmi přehledná také díky barevné sazbě.

Konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, nouzové situace, první pomoc, nakupování, rodina, bydlení, práce a brigáda, komunikace a počítač...).

Krom frází a slovíček v tématech obsahuje kniha i základní oboustranný ukrajinský slovníček a přehled ukrajinské gramatikyVzhledem k tomu, že čeština i ukrajinština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění. 

Pokud hledáte konverzační příručku češtiny pro Ukrajince, vyzkoušejte jedinečnou kapesní příručku Českij rozmovnik. 

Využívat zdarma můžete i nadále on-line jazykové nástroje pro ukrajinštinu. Kromě dosud dostupných oboustranných slovníků na našich portálech přibyla sekce s ucelenými konverzačními frázemi. V případě větší jazykové bariéry jsou k dispozici on-line překladače kombinující více než 30 jazyků. 

Konkrétní adresy pro Čechy a Ukrajince v Česku:
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky-konverzace
- https://dict.com/ua
- https://prekladac.lingea.cz