Ukrajinština slovníček, 2. vydání

Ukrajinština slovníček, 2. vydání

novinka

Nové vydání oboustranného slovníčku nabízí běžnou slovní zásobu současné ukrajinštiny a češtiny. Oceníte jej na Ukrajině i při studiu ukrajinštiny. Dobře poslouží i Ukrajincům u nás, kteří potřebují komunikovat česky. Všem nabízíme zdarma on-line větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník, základní konverzační fráze, dalších 35 slovníků v ukrajinské lokalizaci nebo překladač vět.

ISBN: 978-80-7508-752-2
formát: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075087522
formát: 85 x 118 mm
stran: 704
hmotnost: 216 g
edice: 2
vydání: 18. 5. 2022
Obsah
  • 34 000 hesel
  • Současná slovní zásoba ukrajinštiny a češtiny
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Ideální na cesty i k běžné komunikaci
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální oboustranný česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné ukrajinštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat. Hesla, významy i překlady jsme vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka.

Ukrajinská cyrilice se čte podobně jako ruská, obsahuje však i písmena, která se v ruštině nevyskytují. Navíc se některá písmena v ukrajinštině čtou jinak. Ve slovníčku proto najdete tabulku popisující základní rozdíly ve výslovnosti. Také přízvuk v ukrajinštině může stát na kterékoli slabice slova, proto je uveden u všech hesel.

Slovníček je velmi přehledný a dobře se s ním pracuje. Kniha má příjemné kulaté rožky.

Zájemcům nabízíme větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník online. Obsahuje cca 50 000 hesel a je k dispozici ZDARMA. Při rozšiřování slovní zásoby se vám budou hodit také konverzační fráze a přednastavené tematické okruhy možnost procvičování slovíček.