Česko-ukrajinská konverzace (e-book)

Česko-ukrajinská konverzace (e-book)

akce

Pouze jako e-book! Praktický pomocník pro Čechy i Ukrajince nyní se slevou 30 %. Slevu uplatníte vložením kódu "UACZ" v objednávkovém formuláři. Ukrajinská konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i přehled gramatiky ukrajinštiny. Všem nabízíme zdarma on-line ukrajinský slovník, základní konverzační fráze, dalších 35 slovníků v ukrajinské lokalizaci nebo překladač vět.

ISBN: 978-80-7508-377-7
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075083777
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 164 g
edice: 2
vydání: 28. 2. 2018
ebook format: epub 1. vyd.
ebook kód: 9788075080271
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti ukrajinských frází
  • 17 stran ukrajinské gramatiky, 13 stran praktických informací o Ukrajině
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ukrajinština je východoslovanský jazyk, kterým mluví asi 40 miliónu lidí. Nejrozšířenejší je na západní Ukrajině, naopak na východní Ukrajině jí konkuruje ruština. K zápisu se používá azbuka, která je, až na drobné rozdíly, stejná jako azbuka užívaná v Rusku. 

Tato knížka vám umožní pohotově se dorozumět ukrajinsky v běžných i nouzových situacích, a to i pokud se nevyznáte v azbuce. Kniha obsahuje přepis výslovnosti ukrajinských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu a snadnou orientaci v textu.  Kniha je velmi přehledná také díky barevné sazbě.

Konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, nouzové situace, první pomoc, nakupování, rodina, bydlení, práce a brigáda, komunikace a počítač...).

Krom frází a slovíček v tématech obsahuje kniha i základní oboustranný ukrajinský slovníček a přehled ukrajinské gramatikyVzhledem k tomu, že čeština i ukrajinština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění. Přečtěte si recenzi Rity Kindlerové v archivu iLiteratura.cz.

Pokud hledáte menší opravdu kapesní konverzační příručku, vyzkoušejte základní ukrajinskou konverzaci  zhruba polovičního rozsahu.

Na svých on-line platformách jsme přístupnili zdarma jazykové nástroje pro ukrajinštinu. Kromě dosud dostupných oboustranných slovníků na našich portálech přibyla sekce s ucelenými konverzačními frázemi. V případě větší jazykové bariéry jsou k dispozici on-line překladače kombinující více než 30 jazyků. 

Konkrétní adresy pro Čechy a Ukrajince v Česku:
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky-konverzace
- https://dict.com/ua
- https://prekladac.lingea.cz