Česko-ukrajinská konverzace EE

Česko-ukrajinská konverzace EE

vyprodáno

Šikovný kapesní pomocník, aktuálně vyprodáno. Ukrajinská konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný slovníček. Všem nabízíme zdarma on-line větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník, základní konverzační fráze, dalších 35 slovníků v ukrajinské lokalizaci nebo překladač vět.

ISBN: 978-80-7508-602-0
EAN: 9788075086020
vazba: lepená vazba, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
hmotnost: 100 g
edice: 1
vydání: 20. 3. 2020
Obsah
  • 1 200 vět a frází, 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel v oboustranném slovníku
  • Výslovnost ukrajinských frází
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ukrajinština je východoslovanský jazyk, kterým mluví asi 40 miliónu lidí. Nejrozšířenejší je na západní Ukrajině, naopak na východní Ukrajině jí konkuruje ruština. K zápisu se používá azbuka, která je, až na drobné rozdíly, stejná jako azbuka užívaná v Rusku. 

Tato knížka vám umožní pohotově se dorozumět ukrajinsky v běžných i nouzových situacích, a to i pokud se nevyznáte v azbuce. Kniha obsahuje přepis výslovnosti ukrajinských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky opravdu malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe.

Tato ukrajinská konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, nouzové situace, první pomoc, nakupování, rodina, bydlení, práce a brigáda, komunikace a počítač...). Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný ukrajinský slovníček.

Vzhledem k tomu, že čeština i ukrajinština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění. 

Pokud hledáte podrobnější konverzační příručku, vyzkoušejte větší čtyřbarevnou ukrajinskou konverzaci zhruba dvojnásobného rozsahu.

Na svých on-line platformách jsme přístupnili zdarma jazykové nástroje pro ukrajinštinu. Kromě dosud dostupných oboustranných slovníků na našich portálech přibyla sekce s ucelenými konverzačními frázemi. V případě větší jazykové bariéry jsou k dispozici on-line překladače kombinující více než 30 jazyků. 

Konkrétní adresy pro Čechy a Ukrajince v Česku:
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky-konverzace
- https://dict.com/ua
- https://prekladac.lingea.cz