Česko-ukrajinská konverzace (e-book)

Česko-ukrajinská konverzace (e-book)

Pouze jako e-book. Ukrajinská konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný slovníček a přehled gramatiky ukrajinštiny. Všem zájemcům nabízíme větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník online. Obsahuje cca 50 000 hesel a je k dispozici ZDARMA.

ISBN: 978-80-87062-95-1
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788087062951
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 164 g
edice: 1, 2010
vydání: 13. 5. 2010
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080271
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech ukrajinských frází
  • 17 stran ukrajinské gramatiky, 13 stran praktických informací o Ukrajině
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ukrajinština je východoslovanský jazyk, kterým mluví asi 40 miliónu lidí. Nejrozšířenejší je na západní Ukrajině, naopak na východní Ukrajině jí konkuruje ruština. K zápisu se používá azbuka, která je, až na drobné rozdíly, stejná jako azbuka užívaná v Rusku. 

Tato knížka vám umožní pohotově se dorozumět ukrajinsky v běžných i nouzových situacích, a to i pokud se nevyznáte v azbuce. Kniha obsahuje přepis výslovnosti ukrajinských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu a snadnou orientaci v textu.  Kniha je velmi přehledná také díky barevné sazbě.

Konverzace je koncipována pro české mluvčí, ale bude pomocníkem i Ukrajincům při komunikaci v češtině. Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, nouzové situace, první pomoc, nakupování, rodina, bydlení, práce a brigáda, komunikace a počítač...).

Krom frází a slovíček v tématech obsahuje i základní oboustranný ukrajinský slovníček a přehled ukrajinské gramatiky. Všem zájemcům nabízíme větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník online. Obsahuje cca 50 000 hesel a je k dispozici ZDARMA. Při rozšiřování slovní zásoby se vám mohou hodit také přednastavené tematické okruhy možnost procvičování slovíček.

Vzhledem k tomu, že čeština i ukrajinština jsou slovanské jazyky, znějí mnohá slova v obou jazycích stejně nebo velmi podobně. Ne všechna taková slova mají ale vždy stejný význam, ten může být naopak zcela odlišný. Konverzace vám pomůže vyhnout se nedorozumění. Pokud hledáte menší opravdu kapesní konverzační příručku, vyzkoušejte základní ukrajinskou konverzaci  zhruba polovičního rozsahu.

Přečtěte si recenzi Rity Kindlerové v archivu iLiteratura.cz.