Ukrajinština slovníček

Ukrajinština slovníček

Aktuální ukrajinsko-český a česko-ukrajinský kapesní slovník, v kterém najdete základní běžně užívanou slovní zásobu současné ukrajinštiny. Přízvuk v ukrajinštině může stát na kterékoli slabice slova, proto je uveden u všech hesel. Náš slovníček oceníte na cestách po Ukrajině i při studiu ukrajinštiny. Dobře poslouží i Ukrajincům, kteří u nás žijí. 

ISBN: 978-80-7508-067-7
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075080677
formát: 85 x 118 mm
hmotnost: 214 g
stran: 672
edice: 1, 2016
vydání: 22. 2. 2016
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Ideální na cesty i ke studiu
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální původní oboustranný ukrajinský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné ukrajinštiny. Oceníte ho nejen na cestách a při práci, ale i při studiu jazyka ve škole nebo v jazykovém kurzu. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat.

Hesla, významy i překlady jsme vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak ze spisovné, tak i z hovorové ukrajinštiny.

Ukrajinská cyrilice se čte podobně jako ruská, obsahuje však i písmena, která se v ruštině nevyskytují. Navíc se některá písmena v ukrajinštině čtou jinak. Ve slovníčku proto najdete tabulku popisující základní rozdíly ve výslovnosti. Také přízvuk v ukrajinštině může stát na kterékoli slabice slova, proto je uveden u všech hesel.

Slovníček je velmi přehledný a dobře se s ním pracuje. Kniha má příjemné kulaté rožky.