Ukrajinština slovníček

Ukrajinština slovníček

připravujeme

Připravujeme na 19.5. nové vydání slovníčku. Najdete v něm běžnou slovní zásobu současné ukrajinštiny a češtiny. Oceníte jej na Ukrajině i při studiu ukrajinštiny. Dobře poslouží i Ukrajincům u nás, kteří potřebují komunikovat česky. Všem nabízíme zdarma on-line větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník, základní konverzační fráze, dalších 35 slovníků v ukrajinské lokalizaci nebo překladač vět.

ISBN: 978-80-7508-067-7
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075080677
formát: 85 x 118 mm
hmotnost: 214 g
stran: 672
edice: 2, 2022
vydání: 10. 5. 2022
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba ukrajinštiny a češtiny
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Ideální na cesty i k běžné komunikaci
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální oboustranný česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné ukrajinštiny a češtiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat. Hesla, významy i překlady jsme vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak ze spisovné, tak i z hovorové ukrajinštiny i češtiny.

Ukrajinská cyrilice se čte podobně jako ruská, obsahuje však i písmena, která se v ruštině nevyskytují. Navíc se některá písmena v ukrajinštině čtou jinak. Ve slovníčku proto najdete tabulku popisující základní rozdíly ve výslovnosti. Také přízvuk v ukrajinštině může stát na kterékoli slabice slova, proto je uveden u všech hesel.

Slovníček je velmi přehledný a dobře se s ním pracuje. Kniha má příjemné kulaté rožky.

Zájemcům nabízíme větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník online. Obsahuje cca 50 000 hesel a je k dispozici ZDARMA. Při rozšiřování slovní zásoby se vám budou hodit také konverzační fráze a přednastavené tematické okruhy možnost procvičování slovíček.