Vaše dotazy zodpovíme mezi 8.00 a 16.00 hodinou +420 541 233 160
Ukrajinsko-český česko-ukrajinský šikovný slovník
Vyprodáno

Ukrajinsko-český česko-ukrajinský šikovný slovník

delivery car

Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč

delivery package

Doručujeme
po celém Česku i zahraničí

delivery arrow

Zboží můžete vrátit
do 14 dní bez udání důvodu

Aktuální ukrajinsko-český a česko-ukrajinský slovník je koncipován pro české zájemce o ukrajinštinu, ale dobře poslouží i Ukrajincům, kteří potřebují komunikovat česky. Jako první slovník u nás reflektuje nejnovější pravidla ukrajinského pravopisu, která byla přijata v pravopisné reformě v roce 2019.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli nejen z výkladových slovníků a jazykových příruček, ale také z běžně mluveného jazyka, který je na Ukrajině velmi pestrý.

Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a doplňující informace užitečné pro studium jazyka. Ve slovníku také naleznete u jednotlivých hesel množství příkladů, které vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě. Ve slovníkové části jsou některá hesla doplněna rámečky, v nichž se dozvíte další zajímavosti; nejčastěji zde poukazujeme na tzv. falešné přátele překladatele, dále na drobné rozdíly ve významech slov a některé gramatické zvláštnosti. Rámečky v konverzační části slovníku jsou pak zaměřeny na zajímavosti ze života Ukrajinců a specifika, se kterými se lze na Ukrajině setkat.

Přehled ukrajinské gramatiky vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Pravidla jsou zde uvedena stručně a jasně, často doplněná o přehledné tabulky a příklady užití v konkrétních větách z běžného života.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro školní výuku, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivnímu užívání – např. Všeobecná konverzace, Matematika, Čas, Škola, Rodina, Dům a bydlení, Pozvání a návštěva, Příroda, Člověk, Zdraví, Jídlo a pití, Práce a kariéra, Počítač, Cestování a doprava, Počasí, atd.

Na svých on-line platformách jsme přístupnili zdarma jazykové nástroje pro ukrajinštinu. Kromě dosud dostupných oboustranných slovníků na našich portálech přibyla sekce s ucelenými konverzačními frázemi. V případě větší jazykové bariéry jsou k dispozici on-line překladače kombinující více než 30 jazyků. 

Konkrétní adresy pro Čechy a Ukrajince v Česku:
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky
- https://slovniky.lingea.cz/ukrajinsko-cesky-konverzace
- https://dict.com/ua
- https://prekladac.lingea.cz

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka.

Všem zájemcům nabízíme větší česko-ukrajinský a ukrajinsko-český slovník online. Obsahuje cca 50 000 hesel a je k dispozici ZDARMA. Při rozšiřování slovní zásoby se vám mohou hodit také přednastavené tematické okruhy možnost procvičování slovíček.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-7508-582-5
Vazbaměkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN9788075085825
Formát115 x 165 mm
Stránky732
Vydání1
Vydáno22. 2. 2020
  • 99 % zboží skladem
  • 500+ titulů
  • 54 jazyků
  • 27 let zkušeností