Ukrajinsko-český česko-ukrajinský šikovný slovník

Ukrajinsko-český česko-ukrajinský šikovný slovník

Nový oboustranný ukrajinský slovník pro všechny zájemce o ukrajinštinu. Jako první slovník u nás reflektuje nejnovější pravidla ukrajinského pravopisu, která byla přijata v pravopisné reformě v roce 2019. Slovník obsahuje běžně užívaná slova a obraty ze současné spisovné i hovorové ukrajinštiny. Rámečky v konverzační části slovníku jsou zaměřeny na zajímavosti ze života Ukrajinců a specifika, se kterými se lze na Ukrajině setkat.

ISBN: 978-80-7508-582-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085825
formát: 115 x 165 mm
stran: 732
hmotnost: 452 g
edice: 1, 2020
vydání: 22. 2. 2020
Obsah
  • 37 000 hesel, 7 000 příkladů, idiomů a frází významů, 68 000 překladů
  • 66 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 70 studijních poznámek
  • přehled ukrajinské gramatiky s příklady
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zcela nový ukrajinsko-český a česko-ukrajinský slovník určený studentům i všem zájemcům o ukrajinštinu. Jako první slovník na českém trhu reflektuje nejnovější pravidla ukrajinského pravopisu, která byla přijata v pravopisné reformě v roce 2019.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli nejen z výkladových slovníků a jazykových příruček, ale také z běžně mluveného jazyka, který je na Ukrajině velmi pestrý.

Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a doplňující informace užitečné pro studium jazyka. Ve slovníku také naleznete u jednotlivých hesel množství příkladů, které vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě. Ve slovníkové části jsou některá hesla doplněna rámečky, v nichž se dozvíte další zajímavosti; nejčastěji zde poukazujeme na tzv. falešné přátele překladatele, dále na drobné rozdíly ve významech slov a některé gramatické zvláštnosti. Rámečky v konverzační části slovníku jsou pak zaměřeny na zajímavosti ze života Ukrajinců a specifika, se kterými se lze na Ukrajině setkat.

Přehled ukrajinské gramatiky vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Pravidla jsou zde uvedena stručně a jasně, často doplněná o přehledné tabulky a příklady užití v konkrétních větách z běžného života.

Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných ke studiu, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivnímu užívání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s Ukrajinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Počítač, Práce a kariéra, Pozvání a návštěva, Rodina, Bydlení atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka.