Pociťáčci

Pociťáčci

novinka

Mercedes Bermejo, Andrés Pabón

Pociťáčci jsou zvláštní tvorové: napůl zvířata a napůl rostliny a každý představuje jednu z hlavních emocí: radost, hněv, smutek, strach a lásku. Krásně ilustrovaná knížka se srozumitelnými texty zkoumá, jak pocity na dítě působí a jak je prožívá. Autorkou je odbornice na emoční inteligenci.

ISBN: 978-80-7508-821-5
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino
EAN: 9788075088215
formát: 205 x 205 mm
stran: 34
hmotnost: 0,312 g
edice: 1
vydání: 5. 12. 2022
Obsah
  • Dětská emocipedie
  • Kniha je určena dětem ve věku 2–6 let a jejich rodičům
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Krásně ilustrovaná kniha se srozumitelnými texty pro děti ve věku 2–6 let seznamuje se základními emocemi, které dítě vnímá od malička a jejichž projevy v sobě musí „zpracovávat“. Je to vlastně malý průvodce na cestě do světa lidských pocitů. Zkoumá, jak pocity na dítě působí a jak je prožívá. Naučí děti emoce rozpoznat, vyjádřit je a porozumět jim. 

Existuje mnoho studií, které potvrzují, že stimulace a rozvoj emoční inteligence zaručují vyšší kvalitu života. Proto je důležité stimulovat emoční inteligenci v dětství a znát některé příklady, které ji podporují hravým a zábavným způsobem. 

Dětští hrdinové Martina a Marek popisují základní emoce, používají při tom pociťáčky. Jsou to zvláštní tvorové: napůl zvířata a napůl rostliny a každý představuje jednu z hlavních emocí: radost, hněv, smutek, strach a lásku.  

Hlavním záměrem knihy je podpořit citlivý přístup k dětem. Proto je důležité, abyste si knížku četli a prohlíželi společně s dítětem. Na konci najdete oddíl s doporučeními pro dospělé a několik příkladů, jak je možné zábavnou formou podpořit emoční rozvoj dítěte. Dítě může kromě poslouchání příběhu také odpovídat na položené otázky, přemýšlet o nich, sdílet své myšlenky a zážitky s dospělým a složit si vystřihovánku na konci knížky.

Autorka této knihy, Mercedes Bermejo Boixareu, je dětská psychoterapeutka a psychoterapeutka, autorka různých publikací souvisejících s dětstvím a systémovou rodinnou terapií.