Francouzsko-český česko-francouzský kapesní slovník

Francouzsko-český česko-francouzský kapesní slovník

Starší vydání kapesního slovníku. Obsahuje slovní zásobu, kterou skutečně můžete ve studiu i v běžném životě použít. V přílohách najdete přehled gramatiky i několik desítek stran konverzačních obratů.  Můžete jej mít stále po ruce, hodí se na cesty i do aktovky. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-87471-28-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087471289
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
hmotnost: 266 g
edice: 3
vydání: 20. 3. 2011
Obsah
  • 34 000 hesel, 41 000 významů, 2 000 frází
  • Konverzace a fráze
  • Přehled gramatiky
  • Jednotky a míry
  • Orientační mapky
  • Důležité adresy a telefony
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Kapesní slovník značného rozsahu, tTo je základní charakteristika tohoto francouzského slovníku. Hesla jsou vybrána a zpracována tak, aby obsahovala slovní zásobu, kterou skutečně můžete v běžném životě použít. Slovník na 832 stranách obsahuje nejčastěji užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové současné francouzštiny.

Aby se vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete kromě stručného přehledu gramatiky i několik desítek stran konverzačních obratů z mnoha různých oblastí. Na cestách určitě oceníte tematické okruhy zaměřené na cestování autem, hromadnou dopravou či letadlem, stravování, hledání ubytování, vyplňování dotazníků nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

Spolu s přehledem gramatiky a konverzací zaměřenou na běžné situace tak máte k tomto kapesním slovníku dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve francouzštině.

Pokud hledáte obsáhlejší slovní zásobu, nabídneme praktický francouzský slovník zhruba dvojnásobného rozsahu.  Profesionální překladatelům pak doporučujeme všeobecné i odborné slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.