Francouzský šikovný slovník

Francouzský šikovný slovník

Starší vydání s velkou slevou. Slovník využijí středně pokročilí studenti ve škole i v jazykovém kurzu. Kniha obsahuje slovní zásobu středního rozsahu, konverzační fráze a přehled francouzské gramatiky.

ISBN: 978-80-87062-67-8
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
formát: 115 x 165 mm
stran: 704
hmotnost: 424 g
edice: 1
vydání: 4. 5. 2010
Obsah
  • 704 stran, 35 000 hesel, 4 000 příkladů, idiomů a frází, 70 000 překladů
  • 75 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 200 studijních poznámek
  • Přehled gramatiky s příklady
Vlastnosti
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
Podrobné informace

1. vydání slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové francouzštiny.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z francouzských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Petit Robert, Petit larousse, Hachette encyklopédique aj.) a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny.

Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci. Hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. 

Užitečnou pomůckou pro studenty budou praktické poznámky o použití francouzských slov. Jistě oceníte také přehled gramatikykonverzační přílohu s množstvím témat vhodných ke studiu, např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd. To vše s přepisem francouzské výslovnosti.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu francouzštiny.