Lexikon pohody

Lexikon pohody

novinka

Megan C. Hayes

Mezinárodní průvodce po tajemstvích pokojnějšího způsobu života ukrytých v 30 pozoruhodných slovech z celého světa s řadou praktických tipů.

ISBN: 978-80-7508-768-3
EAN: 9788075087683
vazba: pevná
formát: 160 x 210 mm
stran: 144
hmotnost: 430 g
edice: 1
vydání: 25. 9. 2022
Obsah
  • Cesta k harmonii a klidu napříč jazyky a kulturami
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Víte, proč se Norové každoročně těší na utepils? Je to rituál, kdy si mohou poprvé po dlouhé zimě vychutnat venku (ute) pivo (pils – odvozeno z Pilsner). Potěšení ze zdánlivě nevýznamných věcí je solí života. Pohodovému bytí prospívá i bulharská kultura pomalosti ajljak, havajský zvyk odpuštění ho'oponopono, umění toulek po francouzsku flflânerie nebo také jogínská pránájáma.

Autorka, která se zabývá pozitivní psychologií, odhaluje význam každého pojmu a nabízí cviky, které mohou vnést více klidu do každé oblasti vašeho života.

Tato kniha je uspořádána do pěti kapitol, které nabízejí určité uchopení velmi různých způsobů, jimiž lze pojímat a praktikovat vyrovnanost v našich životech. Žádná z uvedených metod ovšem není závazná a přirozeně se na tyto stránky také mnoho pojmů nedostalo. Výběr autorka učinila s cílem dosáhnout co nejširšího a nejpřekvapivějšího zastoupení. Cílem knihy přitom nebylo podat vyčerpávající popis toho, jak se klid a vyrovnanost projevují po celém našem světě, ale spíše předložit prvotní pohled na úžasnou rozmanitost těchto výrazů.