Německo-český česko-německý kapesní slovník, 6. vydání

Německo-český česko-německý kapesní slovník, 6. vydání

novinka

Nejnovější vydání německého slovníku s konverzací a gramatikou nabízí aktuální slovní zásobu pro studium i na cesty. V knize máte k dispozici vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v němčině. Je to slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. Pokud dáváte přednost výraznějšímu písmu, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-7508-771-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075087713
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
hmotnost: 272 g
edice: 6
vydání: 22. 8. 2022
Obsah
  • 35 000 hesel, 42 000 významů, 3 500 frází
  • Konverzace a fráze, přehled gramatiky
  • Orientační mapky, užitečné kontakty
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový kapesní německo-český a česko-německý slovník obsahuje běžně užívanou slovní zásobu současné němčiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže Vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste v něm našli nejčastěji užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka. Vycházeli jsme při tom z nejnovějších německých výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Duden, Langenscheidt, Wahrig aj.). Místo mnohých, dnes již zcela nepoužívaných či zastaralých výrazů Vám slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů z poslední doby. Jedná se o opravdu aktuální slovník, najdete v něm i nejnovější slovní zásobu například z oblasti internetu a digitálních technologií.

Aby se Vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, přidali jsme k heslům kromě samotných překladů další doplňkové informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky Vám pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Množství ustálených obratů, příkladů a vazeb Vám zase napoví, jak slovo nebo spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete kromě přehledu gramatiky i několik desítek stran konverzačních obratů z mnoha oblastí. Na cestách určitě oceníte tematické okruhy zaměřené na cestování autem, hromadnou dopravou, letadlem, stravování, hledání ubytování, vyplňování dotazníků nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

Spolu s přehledem gramatiky a konverzací zaměřenou na běžné situace tak máte k tomto kapesním slovníku dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v němčině.

Zájemcům o obsáhlejší slovní zásobu doporučujeme praktický německý slovník zhruba dvojnásobného rozsahu, který je vhodný i k maturitě. Profesionální překladatelé  využijí nejvíce všeobecné i odborné německé slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.