Německo-český česko-německý šikovný slovník, 4. vydání

Německo-český česko-německý šikovný slovník, 4. vydání

Nový slovník pro začátečníky i středně pokročilé studenty němčiny, šikovná pomůcka do školy, na domácí přípravu i do jazykového kurzu. Kniha obsahuje běžně užívaná slova a obraty ze současné spisovné i hovorové němčiny. Bonusem navíc jsou zajímavosti ve formě studijních poznámek, přehled gramatiky a konverzační okruhy vhodné do výuky.

ISBN: 978-80-7508-580-1
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075085801
formát: 115 x 165 mm
stran: 736
hmotnost: 454 g
edice: 4
vydání: 22. 2. 2020
Obsah
  • 35 000 hesel, 9 000 příkladů, idiomů a frází, 73 000 překladů
  • 67 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 100 studijních poznámek
  • přehled německé gramatiky s příklady
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový slovník určený především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům, kteří jej ocení jak ve škole, tak při domácí přípravě, nebo i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli často užívaná slova a obraty ze spisovné i běžně mluvené němčiny.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z německých výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Duden, Langenscheidt, Wahrig aj.) a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium němčiny. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě. Podrobný přehled německé gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání.

Užitečnou pomůckou pro studenty jsou i poznámky o použití německých slov. Oceníte také konverzační přílohu s mnoha tématy vhodnými pro přípravu do hodiny nebo k maturitě, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Počítač, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu německého jazyka.