Německý velký slovník

Německý velký slovník

Poslední kusy staršího vydání za skvělou cenu. Kniha podrobně zachycuje psanou i mluvenou němčinu včetně odborné terminologie. Slovník se kvěle se hodí do knihovny nebo kabinetu. V knihkupectvích je tento slovník vyprodaný.

ISBN: 80-903381-7-8
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788090338173
formát: 165 x 234 mm
stran: 1450
hmotnost: 1892 g
edice: 1, 2006
Obsah
  • 120 000 hesel a 350 000 překladů
Vlastnosti
  • Velký jednosvazkový oboustranný německý slovník.
  • Slovní zásoba věrně odrážející současný psaný i mluvený jazyk.
  • Navíc mnoho termínů z ekonomiky, práva, vědy a techniky.
  • Určen všem vážným zájemcům o němčinu, ideální do knihovny.
Galerie
Podrobné informace

Velký německý slovník za výhodnou cenu. Přes své všeobecné zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomiky, práva, vědy a techniky. Naším cílem je, abyste ve slovníku našli hesla, významy, obraty, fráze a idiomy, které se v současnosti skutečně používají.

Při práci na německé části slovníku jsme vycházeli z nejnovějších německých výkladových slovníků renomovaných nakladatelství, řady speciálních slovníků idiomatických a frazeologických, odborných slovníků, a v neposlední řadě též z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká část je založena na vlastním výkladovém slovníku češtiny. Kromě psaného jazyka jsme se snažili postihnout i běžně mluvený jazyk. Ve slovníku proto najdete celou škálu výrazů hovorových, slangových i vulgárních.

Přestože se na tvorbě slovníku podílelo více než deset autorů, všechna hesla jsou zpracována podle stejných zásad a dodržují stejnou strukturu. Při korekturách nám velmi pomohly vlastní morfologické slovníky, oproti běžným korektorům překlepů obohacené o slova odborná, hovorová i nespisovná.

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně podrobný slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují s cizím jazykem a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.