Nové průvodce na cesty

Máme pro vás skvělou zprávu. Právě vychází devatero novinek z řady průvodců na cesty za teplem, poznáním i relaxací. Na pultech knihkupectví se objeví v nejbližších dnech, ale u nás si je můžete objednat už teď.

Průvodce do kapsy z řady Berlitz

Athény Athény Athény

Athény lákají milovníky historie už po stalení. Starověká Akropole se vypíná nad městem jako památka na doby, kdy městu vládl Perikles a působili zde slavní stavitelé, umělci a filosofové jako Feidias, Aischylos, Sofokles nebo Sokrates. Průvodce představuje nejvýznamnější řecké i římské památky a muzea. V knize najdete i tipy na výlety na Peloponés. Korintský průplav vás překvapí svou křehkostí, při prohlídce Epidauru zažijete atmosféru antického divadla a v Mykénách se zase ponoříte ještě dál do historie.

Neapol zaujímá mezi městy speciální postavení. Pokud máte pocit, že barvy kolem vás trochu blednou, měli byste se vypravit právě sem. Ve městě najdete řadu památek, ale hlavní devizou Neapole jsou její obyvatelé. Žije se zde naplno, s temperamentem, který je Italům vlastní, ale i tak vás možná Neapolci překvapí svou razancí. Užijí si zde i milovníci nakupování a kulinářských specialit. Místní jídlo, zvláště pak pizza, je nepřekonatelné. Prozkoumat můžete zajímavosti v okolí: vrchol Vesuvu, Pompeje a Herculáneum nebo některý z ostrovů.

Zcela jiné je Oslo. Působí dojmem poklidného maloměsta zasazeného v přírodě. Kromě historických budov jsou hlavními magnety pro turisty zcela mimořádná muzea. Zde můžete vidět mimo jiné původní vikingské lodě, polární loď Fram nebo legendární vor Kon-Tiky. Pokud se sem vypravíte s dětmi, můžete cestu pojmout i jako motivační jazykový kurz. Téměř všichni Norové hovoří plynně anglicky. Častým cílem výletů z Osla je skokanský můstek v Holmenkollenu, dřevěný kostel v Heddalu nebo pěší túry v Telemarku či Hadelandu.

Průvodce na víkend z řady Michelin

Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona Barcelona

Nové průvodce z řady Michelin vás doprovodí do čtyř světových metropolí a na dva ostrovy. Pokud vaše plány na rozšířený víkend nebo letní dovolenou ještě postrádají jasné kontury, zkuste se inspirovat u nás. Nabízíme stovky tipů na zajímavá místa, kde se dobře najíst a napít, kde si odpočinout nebo nakoupit. Poradíme vám, jak poznat to nejzajímavější a užít si každý den naplno. Ve všech publikacích najdete podrobnou rozkládací mapu a základní slovníček.