Nové průvodce na léto

Naše nabídka kapesních průvodců se opět rozrostla. Pokud vaše plány na léto ještě postrádají jasné kontury, zkuste se inspirovat u nás. Myslíme na milovníky pohodových plážových dovolených a vodních sportů, ale svoje si tu najdou i aktivní turisté, milovníci adrenalinu, dobrého jídla, nakupování nebo rodiny s dětmi. Připravili jsme pro vás šest novinek.

Černá Hora Jižní Afrika Milán Švýcarsko Malta Slovinsko


Černá Hora
Slunečné pobřeží Černé Hory je poseto množstvím zachovalých historických městeček, vnitrozemí naopak dominují štíty mohutných hor. Je jen na vás, jestli strávíte dovolenou na pláži nebo se vypravíte i na výlety za poznáním. Divoká příroda Černé Hory i romantické Skadarské jezero určitě stojí za návštěvu. A pokud zatoužíte po něčem nevšedním, nakoukněte do sousední Albánie.

Jižní Afrika
Nejjižnější stát Afriky byl až do nedávna vinou apartheidu opomíjen. Dnes je však jednou z předních světových turistických destinací. Najdete zde přírodní rezervace a národní parky s divokou přírodou, kosmopolitní velkoměsta i neobjevené pláže. Můžete zažít vzrušení z výletu do buše, pozorovat divoká zvířata, krmení lvů nebo pštrosů nebo se projet na slonech. Pestrá je i nabídka sportovního vyžití, mimo jiné je země golfovým rájem.

Milán
Centrum módy a nákupů, médií a designu, ale také domov dvou vynikajících fotbalových týmů. Milán nenabízí tolik architektonických skvostů jako Florencie, ale může se pochlubit gotickou katedrálou a jedním z nejprestižnějších operních domů světa. Refektář kláštera při kostele Santa Maria delle Grazie uchovává jeden z nejceněnějších obrazů západní civilizace: da Vinciho Poslední večeři.

Švýcarsko
Švýcarsko je země alpských velikánů. Některé horské vrcholy obklopují tajuplné mýty, jiné jsou výzvou pro výkonnostní turisty. Možností aktivního odpočinku je tu nepřeberně. Ačkoli se to nezdá, můžete si užít i zde pohodové koupání. Každé švýcarské město má svoji atmosféru a všude se výborně najíte. Musíte ale počítat s poněkud vyššími cenami, Švýcarsko je jednou z nejdražších zemí světa.

Malta
Malá země s velkou historií, kterou můžete za týden dobře poznat. Řídit auto na Maltě není ale pro slabé povahy, jezdí se vlevo a chce to trochu koncentraci. Na ostrovech panují ideální podmínky pro vodní sporty, zejména potápění, naopak písečných pláží tu mnoho nenajdete. Maltu si oblíbili i horolezci, kteří na útesech trénují volné lezení bez jištění. Nevšedním zážitkem jsou i místní slavnosti (festa), které se slaví po celé zemi.

Slovinsko
Slovinsko je malá neuvěřitelně rozmanitá země. Díky čisté přírodě je rájem pro milovníky pěší turistiky a dobrodružství na divoké vodě. Kamkoli zamíříte, všude můžete očekávat perfektně vybavená rekreační zařízení. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, národní park Triglav, řeka Soča a jezero Bled. Objevíte zde ale i pláže, přístavy, tajemná krasová území, hrady nebo lázně.

Naše průvodce jsou nejprodávanější kapesní průvodce na českém trhu s největší nabídkou téměř 70 destinací. U všech se můžete spolehnout na jejich aktuálnost a vysokou kvalitu. Podívejte se, kam všude vás můžeme doprovodit.