Švýcarsko

Švýcarsko

Švýcarsko je země kontrastů a velikého přírodního i kulturního bohatství. V průvodci najdete tipy na výlety po celé zemi. Naše doporučení zahrnují z turistického hlediska ta nejzajímavější místa – a měla by vám pomoci při plánování itineráře. Některé horské vrcholy obklopují mýty, každé švýcarské město má svoji atmosféru a tradice.

ISBN: 978-80-7508-262-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082626
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 182 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083159
Obsah
  • Přehled švýcarských zajímavostí: Nejkrásnější alpské scenérie, jezera, Curych, Ženeva, Luzern a mnohé další.
  • Kam za zážitky: Od lyžování a ledovců až po bouřlivé festivaly. Využijte naplno svůj volný čas.
  • Vilém Tell, bernardýni, čokoláda a samozřejmě sýr: umožní vám hlouběji poznat švýcarské dědictví.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Pokud jste do země nepřijeli pouze kvůli návštěvě švýcarských měst jako například Bern, Lausanne, Basilej, Ženeva či Curych, pak pravděpodobně strávíte hodně času venku na čerstvém horském vzduchu. Možností aktivního odpočinku nejen ve světoznámých horských střediscích je nepřeberně: horolezectví, turistika, lyžování, windsurfing, tenis, golf, plavání, jachting, vodní lyžování či rybaření. Anebo se jen tak vydejte na procházku přírodou po stezkách a chodníčcích značených žlutými šipkami.

Můžete zamířit také za nákupy nebo za ochutnávkami místních specialit. Ve Švýcarsku se všude velmi dobře najíte. Velký počet vynikajících restaurací nabízí zejména Ženeva a její okolí. Velmi oblíbeným pokrmem je sýr v nejrůznějších podobách, třeba jako raclette nebo fondue. Některé regiony jsou známy také vinařskou tradicí.

V průvodci najdete tipy na výlety po celé zemi. Naše doporučení zahrnují z turistického hlediska ta nejdůležitější a nejzajímavější místa – a měla by vám pomoci při plánování itineráře. Nedoporučujeme však návštěvu Švýcarska pojmout v příliš svižném tempu. A nezapomínejte – místa, která na mapě vypadají blízko sebe, mohou být ve skutečnosti poměrně vzdálená. Švýcarsko je země alpských velikánů, proto budete někdy přejíždět z jednoho místa do druhého přes vysoké horské hřebeny po klikatých silničkách plných serpentin, jež cestu notně prodlouží. Na závěr nutno podotknout, že Švýcarsko je jednou z nejdražších zemí na světě a je třeba s tím počítat opravdu všude.