První průvodce v novém roce

Nový rok sice teprve začal, ale rozhodně nezahálíme. Do tiskárny jsme hned začátkem ledna poslali pětici nových kapesních průvodců oblíbené řady Berlitz. Na knižních pultech se objeví v únoru, ovšem těšit se na ně můžete už teď :)

průvodce Bologna   průvodce Čína   průvodce Korfu   průvodce Mallorca   průvodce Polsko           

Zcela poprvé vás pozveme na výlet do Bologně. Přes svou nádhernou architekturu a renomé v oblasti gastronomie se Bologna nemůže pochlubit takovým množstvím turistů jako Florencie nebo Benátky. Ale to je jen dobře; město působí mnohem přirozeněji, je opravdové, čistě ital­ské a nebudete se v něm cítit jako v muzeu. Bologna je jako stvořená pro pěší procházky. Téměř všechny památky jsou soustředěny přímo v historickém centru. Město navíc leží v rovině a většina chodníků je skrytá v podloubích. Památek, muzeí a uměleckých pokladů je tu tolik, že je můžete obcházet několik dní. Město žije i bohatým kulturním životem, naplněným koncerty, divadlem a výstavami umění.  Bolognská univerzita je nejstarší na světě.  Dodnes zdejší atmosféře náramně prospívá početná studentská komunita, hledající rozptýlení v bohémských barech.  Jak vidíte, Bologna nabízí pro každého něco a pobyt zde si jistě užijete.

Zbývající čtyři novinky tvoří nová vydání populárních destinací.

Čína voní exotikou. Jakmile sem přiletíte, ocitnete se v naprosto jiném světě – v kulturně, historicky a lingvisticky jiné dimenzi. Kromě nádherných památek rozesetých po celé zemi nabízí Čína i spoustu přírodních krás. Nadchne i příznivce vysokohorské turistiky, bojových umění, akupunktury nebo kaligrafie. A většina návštěvníků vám potvrdí, že čínské jídlo je zážitkem samo o sobě.

Korfu a Mallorca jsou naopak klasickým dovolenkovým rájem. Ačkoli tyto ostrovy patří různým státům, jedno mají společné: svým návštěvníkům nabízejí pohodový odpočinek, slunce, moře a pláže. Zelený ostrov Korfu má velmi příjemné klima, krásné hlavní město a plno možností k výletům, například do nedaleké Albánie. Mallorca díky teplejšímu klimatu láká návštěvníky téměř po celý rok. Snadná letecká doprava a kvalitní služby z ní dělají ideální místo pro klidnou dovolenou.

Zcela jiné je Polsko. Návštěvníci jsou fascinováni nesčetným množstvím památek a historií, která ve světovém měřítku nemá obdoby. Polská města a městečka jsou upravená, turisticky přívětivá a rozhodně se tu žije vesele, ačkoli mnohá z nich leží v téměř zapomenutých končinách. Také i polská příroda má co nabídnout. Letní koupání u Baltu nabírá na atraktivitě a turistika v Tatrách je vždycky dobrá volba.