Mallorca - 2. vydání

Mallorca - 2. vydání

Kapesní průvodce na Mallorcu vám představí to nejzajímavější z tohoto kouzelného ostrova. Díky svému klimatu je Mallorca dovolenkovým rájem, který aktivním návštěvníkům nabízí mnohem více než jen slunce, moře a pláže. I když není žádných pochyb o tom, že právě tyto tři věci budou tím hlavním důvodem, proč sem vyrazit. 

ISBN: 978-80-7508-529-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085290
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 2
vydání: 20. 1. 2020
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný fotografiemi.
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den na Mallorce.
  • Historické poznámky, zajímavosti, praktické rady: Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Mapka ostrova a centra hlavního města, užitečné výrazy ve španělštině
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Mallorca může být směle považována za ideální místo ke strávení dovolené. Temně modré i tyrkysové vody Středozemního moře, stovky kilometrů pobřeží s bělostnými písečnými plážemi a tajemnými zátokami, pulzující hlavní město, nepředstavitelných 300 slunečných dní v roce a bohatá nabídka ubytování společně se snadnou leteckou dopravou na ostrov tak činí z Mallorky jeden z nejkrásnějších koutů země.

Krajina na ostrově je rozmanitá. Jediný pohled na zdejší strmé pobřežní srázy s překrásnými zátokami a starobylými vesničkami vám doslova vyrazí dech. Na ostrově, zejména na území přírodních parků, byla vybudována síť turistických stezek. V létě se zde konají četné hudební festivaly. Aktivním návštěvníkům tedy nabízí Mallorca mnohem více než jen slunce, moře a pláže. I když není žádných pochyb o tom, že právě tyto tři věci budou tím hlavním důvodem, proč sem vyrazit.

Mallorčané ovládají španělštinu a mallorštinu, jeden z dialektů katalánštiny. Katalánština je zde úředním jazykem, je v ní uvedena většina nápisů a názvů ulic. Ostrované ale budou rádi, pokud s nimi budete komunikovat španělsky; vysoký počet pracovníků z pevninského Španělska je zárukou, že se tímto jazykem domluvíte všude. Nezaškodí mít po ruce cestovní konverzaci, ať už ve formě knihy nebo on-line pomocníka.