Zažijte Barcelonu jinak

Barcelona je odvážně moderní město. Nabízí gotické poklady, stylové bary, inovativní architekturu i vynikající jídlo. Je pokladnicí moderního umění, designu a světově proslulé architektury. Díky poloze v blízkosti moře tu vznikla fascinující kosmopolitní směsice kultur a sešla se zde společnost lidí s otevřenou myslí. Odkaz středověkého námořnictví obohatil město o trvalou gotickou krásu a labyrint charakteristických uliček. V polovině 19. století sem moře přineslo závan změny a exotiky, což se odráží v její věhlasné architektuře – katalánském modernismu. Gaudí a jeho secesní současníci mísili orientální a maurské vlivy s motivy moře a pracovali s ladnými liniemi evokujícími vlny.

Barcelona - Zazijte

Tento nejnovější průvodce z řady Zažijte nabízí inspirace pro každého, podle zájmů, nálady nebo aktuálního počasí. Popisuje podrobněji osm hlavní čtvrtí, a to Barri Gòtic, El Raval, La Ribera a El Born, Barceloneta a Port Vell, Vila Olímpica a El Poblenou, L’Eixample, Gràcia a okolí, Sants a Montjuïc. Najdete zde také mapky a další praktické informace na cesty v Tipech A-Z. Více informací naleznete zde.

Chystáte se opět do Londýna, Paříže, Říma nebo New Yorku a ty hlavní památky už jste viděli? Přesně pro vás je určena nová řada průvodců Zažijte, kde najdete 100 tipů pro nové nevšední zážitky.

Podívejte se na města novýma očima. Objevte klidná zákoutí, zapadlé uličky, netradiční výstavy. Užijte si bosé nohy v parku, divadlo pod širým nebem, relax na plážovém lehátku nebo vonnou masáž. Potěšte se výhledy ze střechy galerie, dejte si kávu ve stylové kavárně, vyzkoušejte vyhlášené speciality a nejlepší zmrzlinu. Vychutnejte si atmosféru města, které se teprve probouzí, nebo naopak zažijte divokou noc v některém z vyhlášených klubů. Na chvíli podlehněte nákupní horečce a pořiďte si některý z originálních kousků.

Průvodce jsou členěné po jednotlivých čtvrtích, u každé najdete množství různorodých tipů na návštěvu a praktické mapy. Klidně vyrazte každý den jiný směrem, svoje cíle v oblasti budete mít vždycky pěkně pohromadě.

Zažijte Londýn Zažijte Paříž Zažijte Řím Zažijte New York


Londýn
Ponořte se do bohaté historie města, obdivujte královskou pompu, ale najděte si čas i na příjemné lenošení a hýčkání těla. Navštivte „prodlouženou“ v National Gallery, přehlídku před Buckinghamským palácem, poslechněte si nedělní koncert ve Wigmore Hall, užijte si kulturu v Somerset House a v divadle Donmar. Projděte se na slavném Tower Bridge po prosklené visuté lávce nebo si dopřejte vyhlídku z futuristických mrakodrapů. Znalci určitě ocení exkurzi po osobitých hospůdkách čtvrtí Soho a Mayfair.

Paříž
Obdivujte velkolepé stavby, muzea a kostely – musíte však být neustále připraveni nakouknout do průjezdu, kde objevíte skryté zahrádky a domy, které utvářejí soukromou Paříž schovanou za velkolepými kulisami. Poohlédněte se po trendech v módě a životním stylu, vychutnejte vyhlášené vůně nebo se svezte na ikonickém eskalátoru v Centre Pompidou. V barech na Abbesses si kupte oficiálně nejlepší bagetu v Paříži, udělejte si piknik v římském amfiteátru nebo se osvěžte v plovoucím bazénu a užívejte si noční život na hladině. To všechno je Paříž.

Řím
Bohatá historie na vás čeká doslova na každém kroku. Vyrazte pěšky za památkami do centra nebo na kole po nejstarší římské cestě Via Appia. Seznamte se s temperamentními obyvateli a úchvatnou kuchyní, ochutnejte kávu a gelato. Zažijte romantickou atmosféru uliček, náměstí a fontán. Víte, že Řím je považován za hlavní město romantiků? ROMA čteno pozpátku je AMOR.

New York
Vydejte se na Upper West Side ochutnat skvělé bagely, pokochejte se nabídkou obchodů na Fifth Avenue, odpočiňte si u šálku kávy v Greenwich Village nebo se zaposlouchejte do tónů místních hudebníků. Vychutnejte si fantastický výhled z vrcholu některého z mrakodrapů a užijte si západ slunce nad řekou Hudson, nejlépe z lavičky v Battery Parku. A co třeba podniknout plavbu k soše Svobody zdarma?