Česko-ruská konverzace, 3. vydání

Česko-ruská konverzace, 3. vydání

Starší vydání za zvýhodněnou cenu. Konverzace je členěná tematicky, najdete v ní slovní zásobu a fráze pro desítky situací. U všech vět je uvedený přepis výslovnosti, takže se nemusíte obávat azbuky. Součástí konverzace je ruský slovníček, přehled gramatiky, praktické informace o Rusku a různé zajímavosti.

ISBN: 978-80-7508-095-0
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075080950
formát: 95 x 140 mm
stran: 352
hmotnost: 166 g
edice: 3
vydání: 21. 3. 2016
ebook format: epub 1. vyd.
ebook kód: 9788087819999
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 8 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 14 stran gramatiky, 19 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ruština se za poslední desetiletí hodně změnila. Proto vyhoďte zastaralé konverzace a slovníky a pořiďte si moderní publikaci, kde najdete skutečně současné fráze, názvy služeb a výrobků, které před lety neexistovaly. U všech výrazů uvádíme výslovnost v latince.

Rusky se domluvíte i v jiných bývalých sovětských republikách včetně Kavkazu či Střední Asie. Občas ale tento jazyk využijete i na místech možná trochu nečekaných, jako například v některých oblastech Finska, Kypru, Turecka nebo francouzských Alp. Znalost azbuky bude výhodou i v Srbsku, Makedonii a v Bulharsku, kde se používá podobné písmo.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný ruský slovník, stručná gramatika, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi. Věříme, že  tato konverzace bude všem spolehlivým pomocníkem.