Česko-ruská konverzace, 3. vydání

Česko-ruská konverzace, 3. vydání

Starší vydání za zvýhodněnou cenu. Konverzace je členěná tematicky, najdete v ní slovní zásobu a fráze pro desítky situací. U všech vět je uvedený přepis výslovnosti, takže se nemusíte obávat azbuky. Součástí konverzace je ruský slovníček, přehled gramatiky, praktické informace o Rusku a různé zajímavosti.

ISBN: 978-80-7508-095-0
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075080950
formát: 95 x 140 mm
stran: 352
hmotnost: 166 g
edice: 3, 2016
vydání: 21. 3. 2016
ebook format: epub 1. vyd.
ebook kód: 9788087819999
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 8 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 14 stran gramatiky, 19 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Po dvacetileté přetržce lidé opět zjišťují, že se vyplatí znát základy tohoto jazyka. Ruština se ovšem za tu dobu poněkud změnila, proto vyhoďte zastaralé konverzace a slovníky a pořiďte si moderní publikaci, kde najdete skutečně současné fráze, řeč mladé generace, názvy služeb a výrobků, které před lety neexistovaly. U všech výrazů uvádíme výslovnost v latince.

Rusky se domluvíte i v jiných bývalých sovětských republikách včetně Kavkazu či Střední Asie. Občas ale tento jazyk využijete i na místech možná trochu nečekaných, jako například v některých oblastech Finska, Kypru, Turecka nebo francouzských Alp. Znalost azbuky bude výhodou i v Srbsku, Makedonii a v Bulharsku, kde se používá podobné písmo.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný ruský slovník, stručná gramatika, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi. Věříme, že  tato konverzace bude všem spolehlivým pomocníkem.