Rusko-český česko-ruský kapesní slovník

Rusko-český česko-ruský kapesní slovník

Starší vydání za zvýhodněnou cenu. Slovník obsahuje běžně užívanou slovní zásobu současné ruštiny. Spolu s přehledem ruské gramatiky a konverzací zaměřenou na obvyklé situace máte k dispozici vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci. Díky kapesnímu formátu můžete mít slovník stále u sebe. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-87819-63-0
vazba: lepená, měkký obal s klopami
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
EAN: 9788087819630
hmotnost: 274 g
edice: 3
vydání: 20. 1. 2014
Obsah
  • 34 000 hesel, 39 000 významů, 3 000 frází
  • Konverzace z mnoha oblastí, přehled gramatiky
  • Jednotky a míry, orientační mapky, důležité adresy a telefony
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přehledný a poměrně objemný kapesní ruský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné ruštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat v ruštině.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, spisovné i nespisovné.  Místo mnohých zastaralých výrazů náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době, např. z oblasti internetu a digitálních technologií.

Aby se vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete přehled gramatiky a konverzaci zaměřenou na obvyklé situace, např. na cestování, ubytování, vyplňování dotazníků, nákupy nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla atd.

V tomto kapesním slovníku s konverzací a gramatikou tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve ruštině.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický ruský slovník zhruba dvojnásobného rozsahu. Profesionálním překladatelům nabídneme slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.