9. ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP

wazzup-soutez-LOGO.png (17 KB)

Lingea vyhlašuje už devátý ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině, přičemž šanci uspět má každý. Výběr témat je široký a každý si jistě najde takové, které ho zaujme. Práce můžete posílat až do 16. 6. 2023.


Témata pro letošní ročník jsou:
1. Svoboda projevu
2. Někdo, kdo mě inspiruje
3. Můj mazlíček
4. Nejoblíbenější místo, kde jsem byl(a)


Soutěžní kategorie:
• kategorie C – žáci 5. tříd a mladší
• kategorie B – žáci 6.–9. tříd ZŠ a věkově odpovídající žáci víceletých gymnázií
• kategorie A – žáci čtyřletých středních škol


Přihlášku najdete ve formátech docx nebo PDF, po vyplnění ji zašlete e-mailem na adresu skoly@lingea.cz. Prezentaci můžete poslat jako přílohu e-mailu nebo prostřednictvím odkazu na úschovnu, v níž bude prezentace dostupná ke stažení. Soutěžní práce můžete přihlašovat až do 16. 6. 2023, kdy je uzávěrka soutěže.


Pravidla soutěže:
Tvořit můžete prezentaci v Powerpointu, html prezentaci i klasické video. Prezentace může být namluvena v angličtině nebo lze použít anglické titulky, textové popisky. Délka prezentace je omezena na 5 minut. Hodnocena bude úroveň angličtiny, soulad s tématem, ale také originalita a technické zpracování. Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy.

Vyhodnocení soutěže:
Soutěž bude posuzovat odborná porota 20. 6. 2023. Oceněna budou vždy první tři místa z každé kategorie. Nejlepší prezentace budou zveřejněny na stránkách školního zpravodaje, soutěžící budou informováni e-mailem. Účastí v soutěži souhlasíte se zveřejněním názvu školy a jména soutěžícího žáka, pokud bude jeho snímek mezi oceněnými.

A ceny pro vítěze?
Autoři oceněných prezentací na prvních třech místech získají knihy Lingea dle vlastního výběru v hodnotě do 600 Kč. Stejnou cenu získají také učitelé, kteří je do soutěže přihlásili. Jejich domovská škola navíc získá pro jazykovou učebnu roční studijní licenci anglických slovníků on-line na adrese slovniky.lingea.cz. Součástí této licence je anglický praktický slovník s výslovností, tabulkami skloňování a časování, gramatika, konverzace, mluvník a slovník slangu. Všichni soutěžící obdrží diplom.