Akce

7. ročník soutěže anglických prezentací

wazzup-soutez-LOGO.png (17 KB) 

Soutěž WAZZUP pokračuje sedmým ročníkem i přes omezení, která tento školní rok přináší. Jedná se o soutěž neprezenční, která děti se pobaví, něco nového se naučí a všichni včetně vedoucích pedagogů se mohou těšit na nějakou tu odměnu. 

Soutěžní práce můžete přihlašovat až do 20. 6. 2021, kdy je uzávěrka soutěže.

Přihlášku najdete ve formátech docx nebo PDF. Uveďte prosím nutné kontaktní udaje žáka i školy, nezapomeňte uvést odkaz na úschovnu, v níž bude prezentace dostupná ke stažení. Vyplněné přihlášky zasílejte e-mailem na adresu skoly@lingea.cz.

Témata pro letošní ročník jsou:
1. Jaká by byla moje ideální škola
2. Můj zvířecí mazlíček
3. Sport nebo hudba? Nebo obojí?
4. Jak jsem prožil/a pandemii

Soutěžní kategorie:
• kategorie C – žáci 5. tříd a mladší
• kategorie B – žáci 6.–9. tříd ZŠ a věkově odpovídající žáci víceletých gymnázií
• kategorie A – žáci čtyřletých středních škol


Pravidla soutěže:

Formát není přesně stanoven, může se jednat o prezentaci v Powerpointu, html prezentaci, ale také o klasické video v běžných formátech. Prezentace může být namluvena v angličtině nebo lze použít anglické titulky, textové popisky. Délka prezentace je omezena na 5 minut. Hodnocena bude úroveň angličtiny a soulad s tématem, ale především nápaditost, originalita a technické zpracování. Témata jsou poměrně široká a lze je přizpůsobit aktuálním zájmům dětí. Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy.

Vyhodnocení soutěže:
Soutěž bude posuzovat odborná porota 21. 6. 2021. Oceněna budou vždy první tři místa z každé kategorie, výsledky budou zveřejněny na stránkách školního zpravodaje, soutěžící budou informováni e-mailem. Účastí v soutěži souhlasíte se zveřejněním názvu školy a jména soutěžícího žáka, pokud bude jeho snímek mezi oceněnými.

A ceny pro vítěze?
Autoři oceněných prezentací na prvních třech místech získají knihy Lingea dle vlastního výběru v hodnotě do 500 Kč. Stejnou cenu získají také učitelé, kteří je do soutěže přihlásili. Jejich domovská škola navíc získá roční studijní licenci anglických slovníků on-line na adrese slovniky.lingea.cz. Součástí této licence je anglický praktický slovník s výslovností, tabulkami skloňování a časování, gramatika, konverzace, mluvník a slovník slangu. Všichni soutěžící obdrží diplom nebo čestné uznání.

Těšíme se na zajímavé příspěvky.